Санкції, запроваджені Євросоюзом проти деяких російських чиновників, причетних до воєнної агресії РФ у Криму та на сході України, діють якось вибірково. Спершу депутат Держдуми Леонід Слуцький, якому заборонено в’їзд до країн ЄС, спокійнісінько з’являється у Страсбурзі на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи — виявляється, дія візових санкцій не поширюється на членів міжнародних делегацій під час роботи в складі цієї делегації. Але й голову Держдуми Сергія Наришкіна, як тішаться російські ЗМІ, «с распростьортимі об’ятіямі» прийняли в Парижі. Туди російський спікер літав на заходи, приурочені до 100-річчя Першої світової війни.
Як повідомляє Бі-Бі-Сі, 14 квітня Наришкін провів міжнародний «круглий стіл» на тему «Перша світова війна: культура і пам’ять» за участю представників із 10 країн Європи, відвідав воєнний музей у місті Мо неподалік Парижа, взяв участь у деяких інших заходах.
Щоправда, жоден державний діяч, навіть колега — спікер французького парламенту, — з Наришкіним не зустрівся. Зате напередодні він мав приємність поспілкуватися з лідером ультраправої партії «Національний фронт» (для французів це щось на кшталт тих страшних «бЕндерівців», якими Кремль лякає своїх громадян) Марін Ле Пен. Лідер цієї сили, яка гаряче підтримує Володимира Путіна, прилітала в Москву й активно виступала там... за федералізацію України. До речі, із «Нацфронтом» колись тісно співпрацювало ВО «Свобода».
У посольстві Франції в Москві пояснюють: Наришкін літав до Парижа на запрошення ЮНЕСКО. Тож, видавши йому дозвіл на в’їзд, «Франція діяла у відповідності до міжнародного права, оскільки йдеться про виконання зобов’язань перед ООН». «Країна, на території якої розташоване представництво міжнародної організації, зобов’язана надати право в’їзду навіть тій особі, на яку поширюються санкції», — пояснив голова прес-служби французької амбасади в РФ Анрі Люваль. За його словами, у цьому випадку схема та сама, що й зі Слуцьким.