Учора близько двох сотень людей, серед яких і представники Самооборони Майдану та «Правого сектору», протестували проти бездіяльності влади щодо російської агресії та вимагали відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Бійці «Правого сектору» створили з щитів коридор, яким мали проходити нардепи до ВР. Але цього разу народні обранці дійшли до місця призначення в обхід. Простоявши до години дня, активісти розійшлися, не в останню чергу через дощ, що почався.
Картину доповнювали одесити, які вимагали «зупинити бандитську владу в Одесі», не допустити «донецького сценарію» в їхньому місті та провести чесні вибори міського голови. Люди бояться, що переможе в.о. мера Олег Бриндак, якого пов’язують iз «регіоналом» Трухановим, а того — з самим Януковичем.
Вимагали змін і представники малого бізнесу, зокрема ринків. Люди просять встановити граничну ціну на оренду торгової площі, а самі платежі зробити прозорими. «Ми хочемо, щоб наші гроші перераховувались у бюджет країни, а не так як зараз, у кишеню бандитам. За нашими розрахунками, щомісяця в бюджет не надходить близько 35 мільярдів гривень!» — розповів «УМ» підприємець Володимир Макаров. Він каже, що для того, щоб ці кошти не крали, треба перевести в комунальну власність всі ринки.
Загалом учорашній мітинг минув спокійно, на відміну від понеділкового вечора, коли до вже непрацюючої Ради зійшлася юрба, а окремі представники навіть підпалили кілька шин і закликали до штурму. Підпалені шини одразу ж погасили з вогнегасника, назвавши це «провокацією». «Верховна Рада, вже яка вона не є, але залишається єдиним легітимним органом влади в Україні, тож штурмувати її ні в якому разі не можна, хай працює, але до нас дослухається», — розмірковував майданівець Андрій. Утім головним месиджем здорових сил понеділковго мітингу було одне — негайно покласти край сеператизму на сході країни.
На думку директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, мітинги — ознака прямої демократії, але коли протести радикалізуються, демократія перетворюється на анархію. Політолог додає, що розуміє протестувальників, проте в умовах, коли ми майже в стані війни з сусідньою державою, будь-які розхитування легітимного органу управління матимуть лише негативні наслідки для країни. «Краще, аби люди висловлювали свою волю через вибори, громадські слухання та петиції, як це робиться в розвинених країнах, — каже Карасьов. — Але, на жаль, не відбулося перезавантаження Верховної Ради, у парламенті досі сидять люди, які підтримували Януковича і які сьогодні не мають взагалі ніякої підтримки, навіть на сході. Тому потрібно провести дострокові парламентські вибори, аби громадськість заспокоїлась».