Командир Бельбекської авіаційної бригади Юлій Мамчур, генерал–майор Ігор Воронченко та офіцер–морпіх майор Ростислав Ломтєв пізно ввечері в середу перетнули блокпост у районі селища Чонгар й опинилися на українській території, звідки літаком їх було доправлено до столиці. Пізніше з’явилася інформація, що ще один офіцер–морпіх, підполковник Дмитро Делятицький, iз родиною перебрався до містечка Генічеськ на Херсонщині. «Підполковник Олександр Кальян, командир станції далекої навігації в Бахчисарайському районі, викрадений озброєними людьми 17 березня під час штурму частини в селі Плодовому, повернувся у свою частину. Що ж до відпущених разом із ними капітана 2–го рангу В’ячеслава Дем’яненка та старшого лейтенанта Олександра Філіпова, то на цей момент (на 15.00. — Ред.) інформації щодо них у нас немає», — повідомив «УМ» начальник прес–служби кримського управління Міністерства оборони України Владислав Селезньов.
Полковника Юлія Мамчура під конвоєм на півгодини провели додому зібрати речі, не дозволивши навіть поспілкуватися з дружиною, і наказали впродовж трьох годин залишити межі Криму. Пізніше, в Києві, він розповів, що його весь цей час тримали в одиночній камері. «Перший день зі мною постійно розмовляли невідомі російські військові — намагалися переконати зрадити військовій присязі народу України, перейти на службу в російську армію. Потім був просто психологічний тиск — не давали спати, стукали прикладами по дверях. Самопочуття хороше, настрій бойовий. Що буду робити далі? Спочатку прийму душ, потім буду приймати рішення. Слава Україні!» — передав слова Мамчура журналіст Юрій Бутусов, який першим поспілкувався з полковником. Психологічного тиску зазнали й інші офіцери.
Швидше за все, Юлій Мамчур продовжуватиме службу в Києві. Голова КМДА Володимир Бондаренко заявив, що київська влада готова подбати про родину полковника і виділити йому квартиру. Однак дружина полковника Лариса Мамчур поки що лишається в Криму — за її словами, приїхати до Києва вона зможе лише з вояками Бельбекської авіаційної бригади, оскільки тепер місія підтримки морального духу бійців лежить на її плечах i заступника командира. Також Київ готовий прийняти до десяти тисяч переселенців із Криму — у КМДА розгорнуто координаційний центр iз вирішення питань, пов’язаних iз розміщенням i життєзабезпеченням жителів Автономної Республіки Крим, які прибувають до Києва.
Тим часом Міноборони відпрацьовує різні варіанти подальшого виведення з Криму наших військовослужбовців i членів їхніх родин. За одним із варіантів, передбачають приєднання до потягів, які їдуть із Сімферополя, додаткових вагонів для військових. Екіпажі кораблів вивозитимуть ближче до кінця тижня. Командири кораблів запевняють, що їхні підлеглі забезпечені всім необхідним. У Києві на базі однієї з військових частин створено приймальний пункт для військовослужбовців, що прибувають iз Криму.