У вівторок пізно ввечері на офіційному «Урядовому порталі» з’явилася інформація про призначення Кабміном нового генерального директора Національної телекомпанії України. Керівником державного «Першого Національного» став 49–річний Зураб Аласанія, який з 1996 року почав співпрацювати із засобами масової інформації. Уродженець міста Сухумі (Грузія), закінчив Харківський інженерно–будівельний інститут. Із 1997 року працював на харківському телебаченні: випускав авторську програму, був кореспондентом в інформаційній програмi, вів політичне ток–шоу (студія «Телемак»), робив авторську публіцистичну програму (ТРК «Симон). Із червоним дипломом закінчив курс інформаційної журналістики у навчальному центрі «Інтерньюз–Україна» і Фонду Томсона. Був співзасновником і керівником медіа–групи «Об’єктив». Із 2005 по 2010 роки очолював Харківську облдержтелекомпанію. У 2006–му заснував агентство «МедіаПорт». На початку літа минулого року Зураб Аласанія разом iз колегами–журналістами став співзасновником інтернет–проекту «Громадське ТБ».
«Напрацювань iз реформування НТКУ в медіа–спільноті багато, вони різні (деякі кардинально відрізняються), проте, якщо коротко, кінцевою метою я бачу роздержавлення і створення на базі НТКУ громадського телебачення», — сказав «МедіаПорту» Зураб Аласанія. На своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» написав (російською), напевно, відвертіше: «По итогу должно получится Общественное. Возможно (скорее всего), уже не у меня».
Нагадаємо, вже місяць в ефірі «Першого Національного» показують студійні розмови, які ведуть журналісти «Громадського ТБ». Раніше інтернет–каналу Національна телерадіокампанія України на безоплатній основі надала можливість транслювати інформаційно–суспільні блоки з 10.00 до 12.00, з 15.00 до 17.00 та з 19.00 до 22.00, без врізання у них реклами, із збереженням маркування, титрування. Трохи згодом «Громадське» відсунули з ефіру у п’ятницю ввечері — донедавна в.о. керівника НТКУ Олександр Пантелеймонов підписав угоду зі студією Савіка Шустера, яка передбачає показ у цей час політичного ток–шоу.
Медіа–експерт Отар Довженко підкреслює, що призначення Зураба Аласанії — це наслідок наполегливих прямих дій медіа–активістів, зокрема Руху «Стоп цензурі!». «Відбулося воно всупереч апетитам певних добре відомих діячів, які вбачали в НТКУ ласий шматочок для дерибану немалих (500 млн. грн. на рік!) бюджетних коштів. Це означає, що здорова частина медійної спільноти може організованим конструктивним тиском добиватися виконання обіцянок — перетворення НТКУ, НРКУ та ОДТРК на громадських мовників, роздержавлення преси, демократичного формування та прозорої роботи наглядових органів у сфері медіа». Медіа–експерт додає: «Призначення Зураба — лише перший крок у напрямі закриття телеколгоспу, але на дорозі вже розкладені міни та протитанкові їжаки. 1650 співробітників телекомпанії, які будуть зубами й кігтями триматися за вбогу, але гарантовану зарплатню й пенсію держслужбовця. Діячі–державники, які переконуватимуть Яценюка й місцеблюстителя, що «держава повинна мати державне телебачення», просто йому треба давати більше грошей iз бюджету, і тоді воно буде хороше. Чинитимуть опір депутати, в яких політична воля голосувати за законопроект з’являється лише у разі, якщо у схемі вони бачать свою власну вигоду».