Сполучені Штати Америки і Європа «єдині в тому, що Росія має поплатитися за свої дії в Криму». Як повідомляє Радіо «Свобода», про це заявив президент США Барак Обама, який цими днями перебуває в Гаазі, після зустрічі з прем’єр–міністром Нідерландів Марком Рютте.
В інтерв’ю голландській газеті «Фолькскрант» Обама також заявив, що в разі подальшої ескалації напруги Вашингтон може запровадити проти Росії додаткові економічні санкції, попри те, що це «може мати наслідки світового масштабу».
Минулого четверга, коли Євросоюз знову не наважився на радикальніші заходи проти російських можновладців, Обама розширив перелік чиновників та бізнесменів, які підпадають під санкції через військове вторгнення в Україну. І цього разу туди потрапили справді серйозні люди, чиї проблеми не можуть не позначитися на найвищому кремлівському керівництві. Зокрема, до списку увійшли помічник Володимира Путіна Андрій Фурсенко, голова президентської адміністрації Сергій Іванов, спікер Держдуми Сергій Наришкін, голова «Російської залізниці» Володимир Якунін, олігархи Аркадій та Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Юрій Ковальчук. Санкції було запроваджено також щодо Ковальчукового банку «Росія», на активи в юрисдикції США накладено арешт. У п’ятницю стало відомо, що міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard без будь–якого попередження припинили обслуговування карт, емітованих цим банком.
Путін відреагував у стилі «так вам і треба», заявивши, що відкрив у «Росії» рахунок і попросив перевести на нього всю свою президентську зарплату. І поіронізував щодо фігурантів нового переліку санкцій: «Це якраз вони, ввічливі люди в камуфляжі і масках з автоматами на животі. Та й прізвища у них якісь дивнуваті — Ковальчук, Ротенберг, Тимченко. Типові «москалі». Думаю, мені треба триматися від них подалі».
А МЗС РФ оголосив про введення «на основі взаємності» санкцій проти американських чиновників — кількох сенаторів, помічників Обами тощо. «Ех, накрилася моя весняна відпустка в Сибіру», — «засмутився» у своєму «Твіттері» сенатор–республіканець Джон Маккейн.
Натомість Геннадій Тимченко, передбачаючи економічні санкції Вашингтона, 19 березня продав усі свої акції однієї з найбільших у світі нафтотрейдерних компаній Gunvor.