У середу ввечері в. о. Президента України Олександр Турчинов висунув самопроголошеній владі Криму ультиматум iз вимогою відпустити всіх заручників, затриманих так званою «самообороною Криму», яких обіцяли звільнити ще в понеділок, після референдуму. «Якщо до 21:00 не будуть припинені всі провокації проти українських військовослужбовців, а адмірал Гайдук та всі інші заручники, як військові, так і цивільні, не будуть звільнені, владою будуть вжиті адекватні заходи. У тому числі технічного та технологічного характеру», — йшлося в заяві. Ультиматум подіяв — після 21–ї години розпочалися переговори, а вранці затриманих таки відпустили на волю.
Усього українській стороні було передано сім заручників. Серед них — командувач ВМС України Сергій Гайдук та громадські активісти Андрій Щекун, Анатолій Ковальський, Михайло Давиденко, Максим Тривиденко, Сергій Супрун, Юрій Шевченко та Олексій Гриценко. Ще троє активістів — Лук’яненко, Варшавський та Пивоварів — були відпущені раніше. А двоє затриманих — оператори проекту «Вавилон’13» Юрій Грузинов та Ярослав Пілунський — мали бути звільнені протягом дня, однак на момент, коли здавався номер, інформації про їхню долю ще не було.
Як стало відомо «УМ», заручників утримували в підвалі Республіканського військового комісаріату на вулиці Київська в Сімферополі. У цьому приміщенні нині перебувають не лише самооборонці, а й представники чеченського батальйону «Схід». Чоловіків допитували і катували з використанням травматичної зброї. Виняток зробили лише для Анатолія Ковальського — через пенсійний вік. «У Юри Шевченка прострелені ноги. Слава Богу, повернулися живі. Перше бажання — помитися», — написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» Олексій Гриценко. За інформацією Еспрессо–TV, кульові поранення ніг є і в Андрія Щекуна.
Невідомою залишається і доля кількох офіцерів української армії, серед яких — командир частини 13–го фотограмметричного центру в Сімферополі полковник Андрій Андрюшин, начальник сімферопольської КЕЧ Владислав Нечипоренко і командир станції далекої навігації, розташованої в селі Плодовому під Бахчисараєм.
ДО РЕЧІ
Як повідомив наш кримський кореспондент Василь Садовський, заручників утримувала «самооборона Криму» під керівництвом відставного генерал–майора Валерія Кузнецова, відомого тим, що в 1993 році відмовився від української присяги і пішов на службу до першого (й останнього на сьогодні) президента Криму Юрія Мєшкова, очоливши при ньому республіканське міністерство внутрішніх справ. Нещодавно цей же Кузнецов «прославився» тим, що разом з озброєними «самооборонiвцями» організував пошук екстремістів на одному з поверхів готелю «Москва» в Сімферополі, чим дуже налякав іноземних журналістів, які там перебували.