Чотири доби поспіль станом на вчора тривали пошуки літака «Боїнг–777» авіакомпанії «Малайзійські авіалінії», який у ніч на суботу зник з радарів над Південно–Китайським морем неподалік узбережжя В’єтнаму. Як повідомляє «Євроньюз», у пошуковій операції задіяно 40 суден і 34 літаки з дев’яти країн світу, а Китай пообіцяв надати в розпорядження рятувальників ще й 10 своїх супутників. Радіус пошуку було розширено до ста морських миль — на той випадок, якщо лайнер намагався повернутися назад.
Зв’язок із «Боїнгом», на борту якого перебувало 227 пасажирів та 12 членів екіпажу, було втрачено через дві години після того, як він вилетів з аеропорту Куала–Лумпур до Пекіна. Серед пасажирів, що наразі вважаються зниклими безвісти, було і двоє громадян України. Загалом тим рейсом летіли представники 14 країн, серед яких більшість становили китайці та малайзійці.
Той факт, що жодних слідів аварії виявити поки що не вдалося, залишає родичам зниклих разом із літаком людей примарну надію на диво. Слідство тим часом розглядає найрізноманітніші версії катастрофи — від теракту до якоїсь досі невідомої позаштатної ситуації. Експерти вказують на те, що екіпаж не надіслав радіосигналу тривоги — очевидно, небезпека виникла раптово й несподівано. Це наводить на підозру про вибух. Спершу на користь цієї версії нібито свідчили дані Інтерполу, згідно з якими двоє пасажирів придбали в Таїланді квитки на цей рейс за загубленими чи викраденими в цій країні торік паспортами громадян Австрії та Італії. Втім поліція встановила, що йдеться про двох іранців, які лише прагнули потрапити через Пекін у Європу як нелегальні мігранти. З тероризмом вони нібито не пов’язані.