Україна може підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Євросоюзом уже 21 березня. Як повідомив в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця, на цей день заплановано засідання Європейської Ради.
«Для підписання політичної частини Угоди про асоціацію практично все готово. Є заява з боку Європейської Ради, є заява з боку уряду України про те, що ми теж готові підписати. Нам зараз потрібно технічно трохи часу, щоб цей документ підготувати», — пояснив глава МЗС. Водночас у кулуарах Брюсселя натякають на те, що в разі нагальної потреби підписання документа може відбутися на кілька днів раніше — 17 березня, коли відбудеться Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ.
Що ж до економічної частини угоди, тобто створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, то, за словами Дещиці, її буде підписано вже після президентських виборів.
Поки що ж Європа надає Києву економічну підтримку іншим чином. Єврокомісія вирішила тимчасово, до 1 листопада 2014 року, знизити мита на українські товари, що поставляються до країн ЄС. Як повідомляє «Інтерфакс–Україна», відповідне рішення ЄК направлено на остаточне затвердження в Раду Євросоюзу та Європейський парламент у Страсбурзі.
По завершенні засідання учасників Єврогрупи 10 березня заступник голови ЄК Оллі Рен також повідомив, що країни ЄС можуть виділити Україні до 1,6 мільярда євро у як пряму фінансову допомогу. Однак спершу офіційний Київ має укласти договір із Міжнародним валютним фондом і взяти на себе зобов’язання проводити економічні реформи.
Напередодні готовність надати Україні додаткову допомогу в розмірі до 3 мільярдів доларів упродовж цього року заявив також голова Світового банку Джим Ем Кім.
Нагадаємо, раніше про наміри виділити Україні 1 мільярд доларів фінансової підтримки заявили США, ще 11 мільярдів готовий надати Євросоюз.