Перший крок до такої відкритості міністр освiти i науки Сергiй Квiт продемонстрував уже на другий день після призначення, відзвітувавши перед журналістами про свої плани. «Головне, про що нам потрібно зараз думати, — якість освіти. Основне завдання — прийняти новий Закон України «Про вищу освіту», який був розроблений групою, де я особисто працював, — це так званий закон групи Згуровського», — наголосив Квiт і додав, що закон мають прийняти вже на цій сесії ВР.
Також міністерство планує всю бухгалтерську звітність публікувати он–лайн. МОН уже замовило одній іноземній компанії масштабний аудит діяльності попереднього керівництва — Сергій Квіт зазначив, що фірма взялася зробити це безкоштовно. І, звичайно, планують провести люстрацію навчальних закладів та наукових установ, де підтвердяться порушення, допущенi керівництвом.
«Якщо говорити про вищу освіту, то запорукою якості є сильні університети, — каже пан міністр. — А у всьому світі найкращі університети — це ті, хто проводить наукові дослідження. Наука та освіта мають йти разом. Університети — це не місце, де тільки навчаються. Студенти долучаються до наукової роботи, навчаючись при цьому». Кількість вишів планується скоротити, але, на відміну від Табачника, це будуть прозорі рішення iз залученням громадськості, обіцяє міністр. Самим навчальним закладам спростять перевірки та проходження звітності. «Ми делегуємо вузам більше прав, для того щоб вони мали більше відповідальності», — каже пан Квіт. Його перший заступник Інна Совсун додала, що буде спрощено процедуру ліцензування вишів.
Ще в планах — модернізувати ЗНО, де, крім самих знань, хочуть перевіряти взагалі здібність отримувати знання. Середній бал шкільного атестата при вступі до вищих навчальних закладів України зменшать. І взагалі, вага балу атестата середньої школи буде зменшена. Крім цього, планують відмовитись від платних послуг у школах.
Також хочуть зробити прозорим захист наукових робіт, публікуючи їх на сайті міністерства. Таким чином унеможливлюється плагіат та підвищується довіра до наукового доробку. Найближчим часом відділять Вищу атестаційну комісію (ВАК) від МОН, знову ж таки, аби запобігти корупції. Щоправда, всі масштабні зміни почнуться уже з наступного навчального року — поки що в бюджеті на це просто немає коштів.