В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Фалунь Дафа крокує світом. Ці американські хлопчаки виконують вправу «Несхитна паля Фалунь».
Про те, що за допомогою морального вдосконалення виліковуються всі хвороби, ми вже чули не раз. «Порожні балачки», — кажуть одні. «У принципі правильно, але нереально», — зітхають інші, які вірять, що, діючи відповідно до вимог власного сумління, ніколи не захворієш, але не в змозі це здійснити. Треті закидають, що офіційна медицина здебільшого лікує прояви хвороб, аніж їх причини, і щойно позбуваєшся одного захворювання, одразу виникає інше. То все-таки глибинні витоки будь-якої недуги слід шукати не в поганому екологічному середовищі чи засиллі інфекцій, а в самій людині, яка живе не у відповідності із власним організмом і Всесвітом. Люди, які розмірковують саме так, називають себе послідовниками вчення Фалунь Дафи і у Києві збираються на галявинах Гідропарку. Там їх і знайшла кореспондент «УМ».
Фалунь Дафа — дослівно перекладається як Великий закон колеса. Фалунь (колесо) — це символ Всесвіту. Воно є водночас основним уявним або не уявним енергетичним поняттям, яким оперують ті, хто практикує Фалунь Гун (Гун — це енергія самовдосконалення. — Авт.). Послідовники методики Фалунь Дафа вперше почали збиратися у Києві у 1997 році. А у Китаї вона стала відкриттям у 1992 році. З тих пір у Фалунь Дафи з'явилося більше ста мільйонів послідовників у 70 країнах світу.
Не секрет, що у Китаї, який є батьківщиною багатьох нетрадиційних (для нас, не для Китаю) методик лікування, таких як голковколювання, акупунктура та інші, існує багато шкіл цигун, тобто самовдосконалення. У рамках такої системи світогляду, як буддизм, навіть не рахуючи його релігійних моментів, налічується до десяти тисяч таких шкіл. Деякі з них — утаємничені і засекречені, інші — сімейні і дбайливо передаються з покоління в покоління, не виходячи на загал. Однією з таких сімейних методик була до недавнього часу і Фалунь Дафа. Її останній спадкоємець Лі Хунчжі вирішив не зберігати таємницю сімейної техніки здоров'я. Він написав книжку «Чжуань Фалунь», яка є основним посібником для всіх бажаючих і перекладена на багато мов світу. За словами практикуючих Фалунь Дафу, у Києві її не можна придбати у магазинах або деінде. Самі вони замовляють її у Росії (вона поки що не перекладена на українську) і потім продають всім бажаючим за символічною ціною у десять гривень. За винятком такої плати за книжку, майстер Лі Хунчжі забороняє брати кошти за розповсюдження методу і проведення занять.
Засновник вчення майстер Лі Хунчжі перебуває за межами КНР, яка є єдиною країною, де Фалунь Дафа зазнає жорстоких переслідувань. Річ у тім, що кількість практикуючих за сім років його вільного поширення в країні дуже зросла, що викликало незадоволення і заздрість тогочасного голови влади Китаю.
Сутність учення — Істина—Доброта—Терпіння. Маєте присвятити себе іншим. Але від цього ж, як і від вправ, покращується ваше здоров'я. Яким чином?
Так, наприклад, Лі Хунчжі у своїй книзі наводить як приклад спортсмена. Чи це здорова людина? Так. Але спортсмен має тримати свій організм у максимально високому функціональному стані. Для досягнення цієї мети потрібен режим збільшення тренувальних навантажень, що стимулює всі органи і системи організму, приводячи до пришвидшення обміну речовин у клітині. Чому покращення спортивної форми потребує підсилення обміну речовин? Тому що тільки нові, молоді клітини організму мають підвищену життєздатність і активність, а старі, відмираючі, клітини не можуть відповідати вимогам високих спортивних норм. Тому необхідно нарощувати тренувальні навантаження саме для покращення кровообігу, обміну речовин, ділення клітин. Це призводить до швидшої, ніж нормально, заміни старих клітин новими. Отже, клітини виходять із ладу на півдорозі свого біологічного життя.
Але організм запрограмований на суворо обмежену кількість ділень кожного виду клітин. Тому скорочення їх життя призводить до передчасного старіння організму. Практика Фалунь Гун протилежна фізкультурі. Вона не вимагає різких рухів. Вправи виконуються повільно, м'яко. Це призводить до уповільнення фізіологічних процесів, збільшується тривалість життя клітини, а отже, і організму в цілому.
Зовні заняття за Фалунь Дафою не виглядає чимось особливим. Під ненав'язливий музичний супровід люди, в тому числі й випадкові перехожі, які охоче приєднуються, роблять досить прості фізичні вправи.
Вправ, точніше комплексів — рівно п'ять. Природно, вони мають суто китайські, важкі на наш слух назви типу «Будда розтягує тисячі рук» або «Метод небесного кола Фалунь», але вони досить прості. Виконувати їх може і дитина, і людина похилого віку. Отже, підніміть руки. Уявіть, що в них — колесо енергії, яке обертається. Бувалі кажуть, що після «енної» кількості занятть ви відчуєте силу цього колеса як дещо матеріальне.
Перша вправа, яка називається «Несхитна паля Фалунь», полягає у зміні протягом півгодини руки чотирьох статичних положень. У першому — руки нагорі перед собою, наче тримаєте незриме колесо. Кожне з положень витримується по сім хвилин. Коли звикаєте робити ці вправи, вони повертають вам втрачені на роботі спокій і бадьорість.
Під час вправ треба ні про що не думати! Це дуже важливо, кажуть послідовники вчення. Можливо, тому що коли людина думає собі щось, думки, як правило, мають негативний заряд. «Але поступово ви навчитесь ні про що не думати. І весь негатив вас залишить», — розказує Орест.
За твердженнями практикуючих Фалунь Гун, на першому ж занятті в організмі відкриваються одразу всі десять тисяч енергетичних каналів, які пронизують кожного з нас. На відміну від iнших подiбних практик, які «експлуатують» лише кілька головних таких каналів... Не треба читати мантр чи робити якісь фізичні надзусилля: все прийде само, якщо хоча б через день виконувати вправи, а у повсякденному житті дотримуватись основних принципів вчення: Істина—Доброта—Терпіння.
Перевагами методики також вважають те, що не треба ані зрікатися близьких і рідних, ані жодним чином порушувати усталений порядок життя. «Задля морального самовдосконалення нам не потрібно підніматись високо в гори, занурюватись у хащі лісу чи спускатись у глибокі печери, — каже Орест, який практикує Фалунь Гун упродовж трьох років. — Навпаки, учитель Лі Хунчжі говорить, що ми не повинні відриватись від свого звичного способу життя».
Просто треба дотримуватися триєдиностi згаданих принципів. Говорити правду, бути терплячим — наче просто, але... важко! Як розповідає Орест: «У декого виникають труднощі з вправами. У нетренованих людей, буває, м'язи швидко стомлюються. А мені було складно саме з дотриманням цих основних принципів. Особливо — терпіння. Все-таки у житті буває доволі складних ситуацій і стриматися іноді важко».
Людина, яка в усьому дотримується принципів Істина — Доброта — Терпіння, яка вирощує в собі такі якості, як правдивість, доброзичливість, толерантність, відповідальність, отримує компенсацію у вигляді успіху на роботі, у людських стосунках. Що не може не покращити її здоров'я.
«Я приходжу додому зморений і нічого не хочеться починати, але роблю ці звичні вправи — і почуваюся бадьоріше. Цю енергетику не можна описати, але я відчуваю, що вона є», — каже Орест.
Державне бюро фізкультури Китаю з 1992 по 1999 рік обстежувало фізичний і психічний стан послідовників Фалунь Гун. Із обстежених більше ніж дванадцяти тисяч осіб сімдесят відсотків відзначили покращення свого здоров'я.
Практика Цигун — це дещо більше, ніж гімнастика. Випадки, коли заняття Фалунь Гун дійсно виліковували від хвороб, траплялися. Але це не є метою практики.
Учення також аж ніяк не забороняє лікуватись традиційними методами— відвідувати лікаря, вживати якісь медикаменти, якщо це є необхідним для здоров'я. Але практикуючі Фалунь Гун кажуть, що відтоді як вони стали займатись, їм не так часто доводиться це робити.
— Ви хворіли чимось серйозним за ці три роки занять? — запитую Ореста.
— Так, було, що шмаркав носом взимку. Але по-перше, до цього ставишся зовсім по-iншому, а по-друге, ліпше розумієш, у чому причина хвороб. Треба знати і те, що Фалунь Дафа — не ліки. Це спосіб взаємодії із Всесвітом. Але мушу зазначити, що ми з моєю дружиною Настею почали економити значні кошти на ліках, які нам відтепер стали не потрібними, — посміхається Орест.
Врівноваженість психіки, зміцнення вищої нервової системи дозволяють витримати тривалі стресові навантаження і досягти високих результатів на життєвому шляху. Невже спосіб знайдений — збережи душу і отримаєш весь світ? Так, ми знаємо про зв'язок стресів із появою різноманітних недуг. Хто практикує Фалунь Дафу, каже, що негативні якості душі, з якими так важко розставатися, — це егоїзм, невігластво, злість, нетерпимість. Вони відділяють нас від всесвітнього принципу Iстини — Доброти — Терпіння, яке пронизує все навколо, вони роблять нас нещасними, ізолюючи від гармонії і здоров'я.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>