Фентезі на експорт

Фентезі на експорт

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

З 5 по 8 серпня в болгарському місті Пловдив відбувався престижний щорічний Європейський конвент фантастики і фентезі «Єврокон». Найкращим автором-початківцем континенту став наш співвітчизник Володимир Арєнєв, наступний же «Єврокон», 2006 року, відбуватиметься в Києві. І хто б що не казав, це визнання недаремне. За останнє десятиліття в Україні виросла і розвинулася потужна когорта сильних і своєрідних авторів. Проте так склалося, що більшість із них друкується в Росії і пише для московського видавця.
Володимир Арєнєв не обмежує себе одним жанром, пише фентезi, мiстичні трилери, соцiальну фантастику, веселi повiстi-казки для дiтей. Щоправда, донедавна більшість його творів також виходили в Росії. Що може допомогти молодому літератору стати письменником, як це роблять наші сусіди, чому переважна більшість вітчизняних авторів друкується за кордоном — про це і не тільки говорили ми з Володимиром Арєнєвим.

Мумі-тролі заговорили українською

Мумі-тролі заговорили українською

Фінська письменниця Туве Янссон (1914-2001) була і залишається частинкою дитинства для багатьох поколінь — її казками про сповнене пригод життя Мумі-тролів у дивовижній Долині Мумі зачитувалися ті, хто сьогодні із задоволенням розповідає ці ж історії своїм онукам. Першу книгу серії, «Маленькі тролі та великий паводок», письменниця написала у 1945 році. Тролі мали шалений успіх у дітвори, й стало зрозуміло, що однією книжкою Туве Янссон, яка до цього ілюструвала Андерсена, Керролла і Толкієна, малювала карикатури, графіку, не відбудеться. Так з'явилося ще 11 збірок про маленьких кумедних тролів-бегемотиків, які були перекладені 33 мовами й спровокували появу численних мультиків, фільмів, іграшок тощо.

Всі статті рубрики