Учора, о четвертій ранку українська олімпійська збірна відбула до Афін. Одразу по прибутті наших спортсменів до грецької столиці в олімпійському селищі на півночі Афін в урочистій атмосфері підняли синьо-жовтий прапор.
Офіційні проводи наших спортсменів на ХХVIII Олімпійські ігри відбулися пізно ввечері у вівторок на головній площі держави — майдані Незалежності. Парад олімпійців на Хрещатику очолили відомі спортсмени — фехтувальник Максим Хворост та штовхальник ядра Юрій Білоног. Майстер рапіри ніс олімпійський прапор, а «ядровий богатир» — державний.
Спортивну еліту країни вітали тисячі киян і гостей столиці. На церемонії виступили Прем'єр-міністр і головний «націонал-олімпійський комітетник» країни Віктор Янукович, київський міський голова Олександр Омельченко, зачитали і «привіт з Криму» від Президента Кучми. Червоною ниткою всіх цих привітань проходило «віримо, виправдайте і дайош медалі». Прем'єр, зокрема, навів гідні приклади — назвавши імена українських героїв Олімпу Сергія Бубки, Валерія Борзова, Зінаїди Турчиної і Бориса Шахліна, та закликав поповнити їх список.
Упевненості і наснаги нашим олімпійцям на шляху до тріумфу повинен додати новий олімпійський гімн уболівальників «Україно, вперед!», записаний відомими співаками: Кузьмою з гурту «Скрябін», Олександром Положинським з «Тартака», Фаготом з гурту «Танок на майдані Конго» і Наталкою Могилевською. Гімн, який лунатиме для українських спортсменів мало не кожного олімпійського дня, вперше було виконано саме під час урочистостей.
А спортсменам дійсно є за що боротися. Окрім увіковічнення їхніх імен на сторінках історії Олімпіади, на них чекає і грошова винагорода від Кабміну. Ще місяць тому «олімпійська премія» для українських спортсменів була такою ж, як і в російських колег, — за перше друге і третє призові місця, відповідно, по 50, 20 і 10 тисяч доларів США. Та згодом Прем'єр подвоїв суми гонорарів, тож за кожне «золото», «срібло» і «бронзу» спортсмени отримають по 100, 70 і 50 тисяч «зелених». У спортивних колах таку урядову щедрість пов'язують із виборами. Для порівняння: спортсмени Білорусі за призові місця отримають по 60, 30 і 22,5 тисячі, а Молдови — 40, 30 і 20 тисяч доларів.
Щедрість до звитяжних олімпійців традиційно виявив і мер столиці й також кандидат на президентську посаду Олександр Омельченко, пообіцявши кожному медалісту квартиру в Києві.
Учора в олімпійське відрядження на тиждень відбув і Віктор Янукович, який наголошує, що їде до Греції не «для виборів», а для виконання своїх прямих обов'язків як Прем'єра, так і глави НОК, повідомляє УНІАН. «Слідом за дідом» до Афін прямує і свита — 200 урядовців, депутатiв і функціонерів різного рівня. Якщо врахувати, що в національну збірну входить 243 олімпійців, то мало не на кожного є «свій» високопосадовець. На утримання цієї «чиновничої раті» вже виділено більше 20 мільйонів гривень. Платять спонсори з комерційних структур, тож важко не погодитися із нардепом-«нашоукраїнцем» Євгеном Жовтяком, який вважає, що ця поїздка є яскравим проявом корупції.
Сьогодні олімпійський вогонь прибуде до Афін. Уже ввечері його запалять на Акрополі. А завтра, «у п'ятницю тринадцятого», відбудеться грандіозна церемонія відкриття XXVIII Олімпійських ігор. Тож побажаємо успіху нашим і... вперед, Україно!