В аеропорту Женеви вчора неочікувано приземлився літак авіакомпанії «Ефіопіан ейрлайнз», який насправді мав прямувати до Риму. Як повідомляє агенція «Рейтер», змінити місце призначення лайнер «примусив» другий пілот, який, по суті, виступив у ролі терориста. Ніхто зі 193 пасажирів та семи членів екіпажу лайнера не постраждав. Проте аеропорт Женеви не працював три години, що призвело до затримання десятків рейсів.
Літак, що здійснював рейс із Аддіс–Абеби до столиці Італії, де, за розкладом, мав приземлитися о 4:40 ранку, подав сигнал про спробу захоплення піратами — код 7500. Після чого його під супроводом винищувачів швейцарських ВПС екстрено посадили в аеропорту Женеви. Як з’ясувалося, помічник капітана скористався тим, що той пішов у туалет, зачинився в кабіні і змінив маршрут слідування з Італії на Швейцарію. На той момент «Боїнг–767–300» «Ефіопських авіаліній» перебував у небі над Суданом.
Після приземлення викрадач намагався по мотузці спуститися з кабіни пілотів і втекти, але його заарештували. Мотиви дій повітряного пірата зараз з’ясовує поліція. Прес–секретар Женевського аеропорту Бертран Штемпфлі зазначив, що 31–річний викрадач є громадянином Ефіопії і діяв свідомо, оскільки мав на меті дістатися Швейцарії й отримати там політичний притулок. Відповідну заяву він виголосив під час затримання, зізнавшись, що на батьківщині його життю загрожує небезпека.
Ефіопія є другою за населенням країною регіону Сахари. Опозиція звинувачує її уряд у переслідуванні дисидентів і катуванні політв’язнів. Але влада рідко вдається до таких практик щодо держслужбовців, а «Ефіопські авіалінії» є державною авіакомпанією. Ймовірно, пілот забажав таким незвичним чином перебратися до ситої Швейцарії. Адже, згідно з даними Федеральної міграційної служби цієї країни, впродовж минулого року на територію Швейцарії проникли й офіційно подали прохання про надання їм притулку 843 громадянини Ефіопії. З них 246 уже отримали офіційний статус біженця.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Непалі вчора розбився літак, загинуло 18 людей (15 пасажирів і три члени екіпажу). Ймовірно, причиною катастрофи стали погані погодні умови — сильний вітер та крижаний дощ. Літак здійснював рейс зі столиці країни Катманду до місцевості Джумлі з проміжною посадкою для дозаправки в аеропорту міста Покхара, після якої диспетчери втратили з ним зв’язок.