Фатальні постріли пролунали у вівторок увечері, коли суддя Олександр Лободенко, повернувшись iз роботи додому, пішов вигулювати собаку. Ззаду наблизився невідомий і зробив кілька пострілів у спину. Як з’ясувала міліція, стріляли мисливськими набоями. «Пострілів було два: перший заряд шроту влучив у стегно, другий у спину. На місці події було знайдено гільзи. Експертиза повинна встановити, що це була за зброя: мисливська рушниця, обріз чи саморобна зброя», — повідомили правоохоронці.
Потерпілого терміново доправили до місцевої лікарні, де констатували, що, крім стегна, шрот влучив у шлунок, нирку, селезінку, а також пошкодив хребет. Було проведено термінову операцію, однак усі зусилля лікарів виявилися марними — після опівночі Лободенко помер. Без батька лишилося двоє дітей — 5 і 1,5 року. Самому судді було лише 34 роки.
За фактом убивства відкрито кримінальне провадження, справу взяла під свій контроль обласна прокуратура. У Кременчук одразу виїхав прокурор Полтавської області Андрій Миронов, учора там же почали роботу групи з МВС та Генеральної прокуратури. «Слідство розглядає кілька робочих версій, основна з яких пов’язана з професійною діяльністю Лободенка», — повідомила «УМ» речник Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук.
У ЗМІ одразу розгорілася дискусія з приводу того, чи не пов’язана ця смерть з однією з останніх резонансних справ — 28 січня саме Олександр Лободенко головував у Автозаводському районному суді під час обрання запобіжного засобу для двох активістів місцевого Євромайдану, яким інкримінували спробу захоплення мерії Кременчука 26 січня. Прокурор вимагав для Володимира Пилипенка і Сергія Полюховича взяття під варту, адвокат наполягав на тому, щоб затримані були відпущені на поруки. Суддя обмежився рішенням про цілодобовий домашній арешт з носінням електронних браслетів.
«Там не було за що і домашній арешт давати. Мер Кременчука Олег Бабаєв особисто приходив до слідчого, повідомив, що ніякого захоплення мерії не було: люди вільно зайшли, поспілкувалися, з ними порозумілися. Володимир Пилипенко — шанована людина, керівник ВАТ «Вепр», яке випускає машини, у нього 600 підлеглих, і цей арешт паралізує роботу всього підприємства», — поділилася з «УМ» президент Полтавського обласного медіаклубу Людмила Кучеренко. Водночас активісти кременчуцького Євромайдану заявляють, що чутки про нібито зв’язок між згаданим вище рішенням та загибеллю судді — провокація. Вони вважають, що хтось скористався ситуацією для того, аби звести особисті порахунки з Лободенком.
Також журналісти згадали, що у середу суддя Лободенко мав розглядати справу, пов’язану з діяльністю «Приватбанку».
«Слідство буде детально аналізувати всі справи, які він розглядав протягом своєї діяльності, і не лише останні. Будуть з’ясовувати абсолютно все. Ми намагатимемося в найкоротші терміни провести всі експертизи і з’ясувати, що сталося. Ми всі зацікавлені у якнайшвидшому розслідуванні цієї справи», — запевнила Людмила Іващук.