Сумщина провела в останню путь частину загиблих в аварії на залізничному переїзді поблизу станції Вири. А влада тим часом оголосила про підтримку постраждалих та сімей загиблих. «Оскільки ця аварія визначена трагедією державного рівня, постраждалі мають отримати допомогу з державного і з обласного бюджетiв», — розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації Сергій Лукашенко. Уряд уже виділив Сумській ОДА з резервного фонду держбюджету по 100 тисяч гривень для кожної родини загиблих і по 50 тисяч — кожному постраждалому.
Голова ОДА Ігор Яговдик запевняє, що поховання проходять за обласні та місцеві кошти. Медична допомога, включно з медикаментами, має бути винятково безкоштовною. Вже зараз обговорюють питання надання постраждалим безплатних путівок для реабілітації після лікування.
Тим часом стають відомими все нові й нові подробиці про учасників трагедії. У місцевих ЗМІ з’явилася розповідь сусідів водія, якому пред’явлено підозру в скоєнні тяжкого порушення. Він, кажуть, у непростому стані, бо ще сорок днів не минуло, як утратив батька — той наклав на себе руки. Зараз водію загрожує позбавлення волі на термін десять–дванадцять років.
А ТИМ ЧАСОМ...
Офіс мобільного оператора в Сумах обкидали курячими «гранатами»
Атака на офіс МТС у Сумах була не збройною, але «озброєною», — фасад будiвлi закидали яйцями. Поки прибула охорона, на місці вже нікого не застали. Залишилися лише образливі біло–жовті патьоки та шкаралупа.
Протестний «флеш–моб» спровокували перебої зі зв’язком. Мобільники користувачів МТС замовкли у Сумах після обіду вівторка. Саме того дня сталася аварія на залізничному переїзді у Білопільському районі. Це сьогодні вже відомо, що серед загиблих були двоє мешканців обласного центру. Тоді ж немало рідних намагалися знайти своїх, налякані повідомленнями, адже Білопільський район — один із найближчих до Сум, але зв’язатися було неможливо.
Невдовзi прес–секретар «МТС Україна» Влад Войтович пояснив, що «відбувалося оновлення програмного забезпечення мережі».