Вибори в Таїланді
На тлі протестів опозиції минулої неділі в Таїланді відбулися дострокові парламентські вибори. Влада запевняє, що немає підстав визнати їх недійсними, оскільки 89% виборчих дільниць діяли нормально. Водночас у Бангкоку голосування було зірвано на 438 із 6671 дільниць, а в дев’яти провінціях півдня країни виборцям не вдалося проголосувати взагалі. Загалом не змогли віддати свій голос 18% із 48 мільйонів зареєстрованих виборців країни, повідомила ЦВК.
До бойкоту виборів закликала головна опозиційна сила країни — Демократична партія, позиції якої особливо сильні на півдні. За даними екзит–полів, найбільші шанси на перемогу має правляча Партія для тайців, яку очолює в.о. прем’єр–міністра Їнглак Чинават. Саме через вимогу її відставки в Таїланді й почалися масові акції протесту опозиції. Але понад 50% мандатів, що дозволить самостійно сформувати уряд, швидше за все, не здобуде жодна політсила, тому країна може ще на довгі місяці залишитися в стані політичної невизначеності. Результати не будуть оголошувати впродовж місяця, аби за цей час провести довибори там, де вони не відбулися. Законодавство Таїланду не дозволяє оголошувати офіційні результати до завершення голосування на всіх дільницях. Учора маніфестанти залишили свої позиції навколо виборчих дільниць та урядових будівель у Бангкоку, але повністю припиняти акцію протесту поки не збираються.
Президентські вибори: у Сальвадорі
На президентських виборах, які відбулися минулої неділі в центральноамериканському Сальвадорі, лідирує віце–президент країни Санчес Серен — 49% голосів. Оскільки до перемоги в першому турі колишньому лідерові лівих повстанців не вистачило близько відсотка, переможця буде визначено в другому турі 9 березня. 69–річний лідер «Фронту національного звільнення імені Фарабунто Марті» здобув популярність завдяки соціальній політиці уряду, який підвищує пенсії й безкоштовно надає учням шкільне приладдя. Його головний суперник Нормана Кіхано з правої консервативної коаліції «Арена» обіцяв увести війська, аби подолати вуличні банди. Проблеми з безпекою та бідність — дві головні проблеми Сальвадору.
у Коста–Риці
На президентських виборах у Коста–Риці в другий тур, що відбудеться 6 квітня, вийшли кандидат від провладної Партії національного звільнення Джонні Арая, який 20 років був мером столиці країни Сан–Хосе, та центрист Луїс Гіллермо Соліс.
в Афганістані
В Афганістані офіційно стартувала президентська кампанія. Вибори заплановано на 5 квітня. На найвищу державну посаду претендують 11 кандидатів. Серед фаворитів — старший брат чинного президента Касим Карзай, екс–міністр фінансів Ашраф Афгані та колишній очільник МЗС Абдулла Абдулла, який був суперником Хаміда Карзая на попередніх виборах, але зазнав поразки. Сам Карзай балотуватися не може, оскільки вже відбув відведені Конституцією два терміни.
Президентська кампанія почалася зі спалахів насильства. У місті Герат невідомі застрелили двох помічників Абдулли. Тим часом контингент НАТО готується залишити Афганістан наприкінці цього року. Вибори стануть для афганських сил безпеки лакмусовим папірцем їхньої здатності взяти під контроль ситуацію у країні.
Теракт у Пакистані
Щонайменше п’ятеро людей загинули і 30 отримали поранення в результаті нападу на кінотеатр у місті Пешавар на північному заході Пакистану. Недільного вечора невідомі кинули до переповненої кінозали на 100 глядачів дві гранати. Відповідальність за теракт станом на вчора не взяла на себе жодна організація, але раніше в атаках на кінотеатри спеціалізувалося угруповання пакистанських талібів «Тахрік–е–Пакістан», радикали якого вважають перегляд кінофільмів гріхом для правовірних.