Близько півтисячі працівників венесуельських газет вийшли з акцією протесту на вулиці Каракаса, щоб змусити уряд переказати видавництвам долари на придбання паперу. Через його нестачу під загрозою опинилися як загальнодержавні, так і регіональні друковані видання. З вигуками «Розблокуйте валюту, бо преса в агонії!» журналісти, розповсюджувачі та працівники друкарень зібралися біля будинку Комісії валютного регулювання, відповідальної за продаж закордонних валют у рамках запровадженого у Венесуелі 2003 року жорсткого контролю за обміном валют.
«Багатьом друкованим ЗМІ країни вже тепер загрожує ліквідація. А це 30 тисяч працівників, яким загрожує безробіття. Із 20 найвідоміших видань, які втрачають наклади, 13 уже змушені припинити видання друкованих версій, а решта — скорочує до мінімуму кількість сторінок», — наголошує Тінедо Гвая, голова профспілки журналістів Венесуели. Він вважає, що уряд хоче «обмежити інформацію й контролювати ЗМІ». Редактор місцевої газети «Ель імпульсо» Хуан Карлос Салас визнав, що його видання має запаси паперу лише на 15 днів.
Венесуела має величезні запаси нафти, але водночас є неймовірно залежною від імпорту товарів повсякденного вжитку. Брак доларових запасів спричинений запровадженим 10 років тому жорстким контролем обміну валют, який мав зупинити втечу з країни капіталів. Більшість друкарень Венесуели закуповує папір за кордоном, а для цього потрібна валюта. Деякі газети шляхом титанічних зусиль добилися дозволу на купівлю американської валюти за офіційним курсом, який становить 6,30 болівара за долар. На «чорному ринку» курс — удесятеро вищий. Але на практиці реалізувати його практично неможливо, бо наразі офіційний продаж валют заблоковано.
Після вступу на посаду президента–соціаліста Ніколаса Мадуро, який очолив Венесуелу в квітні минулого року, після смерті Уго Чавеса, економічна криза в країні ще більше поглибилася. Інфляція сягає понад 50 відсотків, відчувається все більша нестача продуктів харчування, а реальна вартість венесуельської валюти постійно падає.