Парламентська Асамблея Ради Європи після екстрених дебатів учора таки ухвалила досить жорстку резолюцію щодо ситуації в Україні, з пакетом рекомендацій. Згідно з цим документом, питання санкцій щодо української влади можуть розглянути у квітні, якщо в Україні й надалі триватимуть порушення прав людини або буде застосовано силу для розгону Майдану.
Як зазначила у своєму «Фейсбуці» народний депутат України від «УДАРу» Ірина Геращенко, яка брала участь у слуханнях проекту резолюції в Страсбурзі, документ під назвою «Функціонування демократичних інститутів в Україні» підтримали більшість делегацій ПАРЄ. «Проти» виступили тільки представники Росії та деякі делегації, що перебувають у сфері російського впливу (Сербія, Греція тощо). Вони розкритикували проект як «незбалансований» та «однобокий». За словами Геращенко, «гомеричний сміх аудиторії викликала заява одного з держдумівців, що «ми ні на кого не давім і нікого не покупаєм!».
Водночас представник Швейцарії Андреас Гросс розкритикував Євросоюз за політику щодо України. На його думку, Брюссель загнав українську владу у куток, тому вона й ухвалила рішення про згортання євроінтеграції.
У резолюції, зокрема, зазначено, що ПАРЄ засуджує ескалацію насильства під час протестів в Україні, що призвела до щонайменше п’яти жертв; закликає владу вступити у відкриті , чесні та ефективні переговори з опозицією, щоб віднайти широкий консенсус; нагадує Росії про її зобов’язання відмовитися від тиску на інші країни.
Протягом дебатів доповідачі Майліс Репс та Маріетта де Пурбе–Лундін закликали євродепутатів до рішучих кроків, бо насильство в Україні «вийшло на безпрецедентний рівень».
Цікаво, що у складі української делегації у Страсбурзі перебували й «регіонали» Іван Попеску та Володимир Вечерко, картки яких проголосували за закон про амністію увечері 29 січня. Саме в той час, коли у Верховній Раді хтось тиснув за них на кнопки, парламентарії у Франції спілкувалися з журналістами.