Тернопіль
Із п’ятниці Тернопільська облдержадміністрація — в руках повстанців. Штурм був порівняно мирним, люди вривалися у фойє «білого дому» з різдвяною колядою, вимагаючи аудієнції у депутатів обласної ради, які оголосили про цілодобовий прийом у зв’язку з суспільно–політичною ситуацією в країні. Внутрішня міліцейська охорона швидко відступила. «Ми чітко усвідомлюємо, що нинішній режим, забруднивши руки кров’ю своїх громадян, повністю дискредитував себе, — звернувся до містян голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець. — Таким чином ради є єдиними легітимними органами влади на місцях. Тому ми не лише маємо конкретно висловити своє бачення ситуації у нашій державі та на Тернопіллі, а й узяти її під контроль».
Намісник Януковича в області, Валентин Хоптян, вирішив за краще самоусунутися — в робочому кабінеті його не бачили з 21 січня, і він начебто перебуває в лікарні (адресу закладу приховують) через підвищений тиск. Утім у телефонній розмові з головою Штабу національного спротиву Володимиром Стаюрою Хоптян однозначно висловив свою відданість діючому Президенту. Навіть на іронічне запитання: «А якщо Президент скаже вам повіситися — ви теж це зробите?» голова Тернопільської ОДА відповів ствердно.
25 січня Тернопільська обласна рада провела сесію, на якій визнала Народну раду України органом, уповноваженим представляти інтереси народу України, висловила недовіру голові облдержадміністрації Валентину Хоптяну, створила виконавчий комітет i загони народної самооборони. Також рішенням сесії було заборонено діяльність на території області Партії регіонів i Комуністичної партії і встановлено, що на Тернопільщині «не можуть проводити заходи за участю особового складу Збройних сил України, Міністерства внутрішніх справ, інших правоохоронних органів iз використанням спеціальних засобів, зброї та військової техніки, спрямовані на обмеження прав громадян на проведення мирних зібрань». Позачергові сесії з подібним порядком денним рекомендовано провести до 31 січня всім сільським, селищним, районним i міським радам Тернопілля. У Тернопільському районі громада вже зайняла приміщення держадміністрації.
Прокуратура області оперативно подала позов до окружного адміністративного суду про протиправність дій облради. Відтак суд заборонив голові облради «підписувати та оприлюднювати окремі рішення, які ще не опубліковані», а також зупинив дію рішень «Про утворення загону народної самооборони» та «Про визнання Народної ради України». Однак не схоже, що облрада збирається відступати від своїх рішень.
Львів
Від четверга містяни контролюють будівлю Львівської облдержадміністрації та низки райдержадміністрацій. Владу на території області перебрала Народна рада. У перші ж дні протестувальники звели навколо адмінбудівель велетенські барикади, як на київському Майдані. Проте особливого спротиву міліція не чинила, хоча кримінальне провадження «за захоплення адмінбудівель» відкрито.
За словами коменданта будівлі ОДА Андрія Соколова, всі кабінети захопленої будівлі закриті, а активісти облаштовують свій затишок у коридорах приміщення. Там уже функціонують загони самооборони та жіноча сотня, яка відповідає за приготування їжі.
Тим часом львів’яни надалі блокують входи до частин ВВ та спецзагонів, аби не випустити їх до столиці. До заблокованих на початку минулого тижня частин додалася ще одна точка дислокації — приміщення психіатричної лікарні на вулиці Кульпарківській. Саме там кількома днями раніше «сховався» спецпідрозділ «Грифон». У четвер виїзди з лікарні заблокували самі лікарі, невдовзі їм на поміч підійшли активісти.
Містяни активно підтримують народну владу: лише за один день на потреби Майдану в одному лише місці — храмі Петра і Павла — було зібрано 1 млн. 244 тис. гривень, написав на своїй сторінці в соцмережі настоятель храму отець Степан Сус.
Луцьк
24 січня понад чотири тисячі волинян скандували на Київській площі перед облдержадмінстрацією: «Відставка!». Група активістів пішла на переговори з головами ОДА та обласної ради. Першим подав заяву про звільнення голова облради Володимир Войтович, написавши, що робить це «заради збереження миру». Переговори з очільником облдержадміністрації Борисом Клімчуком тривали понад дві години. Згодом він вийшов до мітингувальників, намагаючись закликати їх до громадянського миру. Виступ Клімчука був емоційним, він навіть на кілька секунд став на коліна перед мітингарями й просив «не пролити кров на волинській землі». Але заяви писати не хотів. У супроводі активістів і міліції «губернатор» пройшов крізь стрій протестувальників і повернувся в приміщення вже через боковий вхід. Переговори продовжилися, й невдовзі активісти волинського Майдану повідомили: Клімчук написав заяву на звільнення, її факсом відправили в адміністрацію Президента. У своєму кабінеті він вдруге став на коліна перед активістами Майдану і просив зберегти громадянський мир на Волині. Як повідомили деякі місцеві інтернет–видання, в обмін на це троє опозиціонерів, які представляли луцький Майдан, написали начебто розписку, в якій зобов’язалися закликати громаду не вчиняти протиправних дій та утриматися від створення будь–яких органів, які суперечать чинному законодавству.
25 січня мала відбутися позачергова сесія облради, але не відбулася через відсутність кворуму — не вистачило одного голосу. Кажуть, напередодні хтось обдзвонив депутатів і повідомив, що сесія не відбудеться. Опозиційні фракції провели депутатські збори, на яких створили Народну раду, виконком та загін самооборони. Цього ж дня відбулися сесії райрад у кількох районах області. У Володимирі–Волинському та Горохові депутати висловили недовіру головам районних рад та райдержадміністрацій. Місцеві «регіонали» почали писати заяви про вихід із партії.