Не використовуйте лише найпопулярніше борошно
Печеться швидше за будь–яке печиво, містить багато корисного для зору і роботи серця каротину, що добре засвоюється зі сметаною, — це про морквяний торт. Отож натріть на крупній тертці дві склянки сирої моркви, додайте до неї склянку (чи трохи менше) цукру, 200 г розм’якшеного вершкового масла, 3 склянки борошна і пакетик розпушувача для тіста. Замісіть тісто, розділіть його на три частини і спечіть три коржі. Вони точно вийдуть пишними і ароматними — морква і розпушувач зроблять свою справу. Для крему збийте 2 склянки сметани зі склянкою цукрової пудри, цедрою одного лимона і дрібкою ваніліну. Перемастіть коржі й прикрасьте фруктами — свіжими або консервованими.
У багатьох не викликала довіри заміна у тортах пшеничного борошна іншим. Утім, готуючи випічку, немає сенсу дотримуватися правила використання лише найпопулярнішого нині борошна. Отже, торт із кукурудзяного, рисового, гречаного чи вівсяного борошна. Спочатку збийте 5 білків зі склянкою цукру, а далі обережно додавайте по жовтку і також збивайте. Потім акуратно всипте до маси склянку кукурудзяного чи іншого «нетрадиційного» борошна і по столовій ложці пшеничного борошна та картопляного крохмалю. Все добре вимішайте, розділіть на дві частини і випікайте кожну на змащеному олією деко 30—35 хвилин при 180 градусах. Остудіть. Для крему на ніч відкиньте на друшляк, встелений марлею, півлітра 25–відсоткової сметани, а зранку збийте масу зі склянкою цукрової пудри, цедрою одного лимона і 2 столовими ложками кокосової стружки. Змастіть кремом коржі й боки торту. Хай основа трохи просякне сметанною масою — і можна смакувати.
Торт «на весь стіл»
Для особливо бажаних гостей спечіть горіховий «Казковий торт». Горіхи — хоч і калорійні, але дієтологи радять їх до обов’язкового раціону, бо містять вони ненасичені жири, необхідні для злагодженої роботи нервової і серцево–судинної систем. (Візьміть за правило щодня вживати лише 30 г горіхів — і ймовірність інфаркту буде вдвічі меншою!). Врахуйте, що цей торт буде великим, «на весь стіл». Для тіста потрібно 9 яєць, 300 г вершкового масла, столова ложка майонезу, пакетик розпушувача, 4 склянки борошна, склянка мигдалю, 3,5 склянки цукру. Для крему — 300 г горіхів (волоських чи будь–яких інших), 400 г вершкового масла, 2 банки згущеного молока. Для прикрас: 100 г чорного шоколаду, 100 г вершкового масла, 100 г згущеного молока.
Спочатку треба відділити білки від жовтків в окремий посуд. Жовтки збити зі склянкою цукру і додати розм’якшене масло, майонез і пакетик розпушувача. Вмішати 4 склянки просіяного борошна. Замісити дуже м’яке тісто і поставити його на годину в холодильник. Потім розділити тісто на три частини. Форму змастити маслом і вистелити папером для випічки. Одну частину тіста розподілити по дну форми. Збити 3 білки з 0,5 склянки цукру в круту піну, потім додати 0,5 склянки горіхів, подрібнених на крихти. Випікати 30 хвилин при 150 градусах. Другий корж випікати так само, а третій — без горіхів. Остудити коржі. Далі збийте розм’якшене масло зi згущеним молоком (можна додати 2 столові ложки лимонного соку) і починайте «будувати» торт. Перший корж — iз горіхами + крем + горіхи, потім — корж без горіхів + крем + горіхи, і третій корж — із горіхами.
Щоб прикрасити торт, на водяній бані слід розігріти масло і згущене молоко, потім додати поламаний шоколад, зняти з вогню і вимішати до повного розчинення шоколаду. Взяти кондитерський шприц чи з паперу зробити корнет і видушити рідкий шоколад візерунками на торт.
Смачного!
ОЗДОБЛЕННЯ
Рукотворні прикраси
Торти Тетяни Гусак (Лаврентюк) розмаїті й мальовничі — прикрашені різними великими квітами і гілочками казкових рослин. Зробити їх, за словами вправної господині, дуже просто. Хочете спробувати?! Найперше, потрібно 100 г білого маршмелоу. Це такі жувальні пластини, брусочки чи цукерки, схожі на зефір, які можна придбати у магазинах. (До речі, вони дуже смакують у капучино чи какао — їх насипають просто в чашку поверх напою. Ще з цією диковинкою запікають солодкі шашлички). Отже, взяли маршмелоу (може називатися «Тучки–штучки»), додаємо столову ложку вершкового масла і 100 г білого шоколаду, все розігріваємо на водяній бані, вмішуємо 300 г цукрової пудри. Далі треба все ретельно вимісити і розділити на частини, додавши харчові барвники. Насамкінець залишиться зліпити вподобані квіти чи рослини і викласти на торт.
На випічку можна викладати їстівні зацукровані квіти. У великих містах і взимку просто їстівні квіти є змога придбати у магазинах делікатесів. Навіть якщо будете чекати весни–літа, коли зацвітуть домашні чайні троянди чи шипшина, нотуйте собі в кулінарні записнички спосіб їхнього перетворення на їстівне оздоблення випічки. Для великого торту потрібно взяти такий набір інгредієнтів: 35 г желатину, 60 г цукру, 1,5 склянки води, 7 троянд (чайних), 9 квіток нагідок (календули), 5 чорнобривців (можна жасмин чи бузок), 5–7 листочків із стебла м’яти, меліси, смородини чи вишні. Спочатку треба прогріти воду з желатином і цукром, доки вони не розчиняться. Потім кладемо квіти–листя у розчин до повного охолодження рідини. Виймаємо, акуратно відокремлюючи пелюстки, посипаємо спочатку цукровою пудрою, а потім — цукром. Просушуємо деякий час на посипаній цукровою пудрою дошці, після чого викладаємо зацукровані прикраси на торт.