У неділю активісти Автомайдану вкотре «провідали» президентську резиденцію в Межигір’ї. Цього разу метою відвідин було бажання передати Президентові повістку на «народний суд», який відбудеться 19 січня на Майдані. Як зазвичай, за Новими Петрівцями дорогу до Межигір’я перекрили загони «Беркута», а також важка техніка та «КамАЗи» з піском. За цей кордон не пустили навіть народних депутатів.
Дорогою сталося ще кілька ексцесів — проїзд до Поштової площі перекрили автобуси з «тітушками», а по ходу руху кілька разів було помічено, як сторонні люди чи працівники ДАІ знімають на відео і надиктовують по телефону номери автомобілів, які брали участь в акції. Однак усі ці випадки фіксувалися і з боку самих учасників Автомайдану й одразу ж викладалися в соціальних мережах із відповідними рекомендаціями юристів.
Власне, сама недільна подорож до Межигір’я стала відповіддю на «листи щастя», які масово почали отримувати активісти Автомайдану, як зазначалося в повістці, «у зв’язку з перевіркою матеріалів про адміністративне правопорушення, яке мало місце 29.12.2013 р. на вул. Богатирськiй, 32, м. Києва за участю автомобіля...». Нагадаємо, що тоді Автомайдан уперше вирішив потурбувати спокій гаранта Конституції. Самі ж виклики до міліції активісти, спираючись на закон, пропонують ігнорувати. «Потрібно розуміти, що протокол про адміністративну відповідальність за фактом порушення правил дорожнього руху складається на місці і стосовно конкретної особи — не власника авто, а людини, яка сидить за кермом. Якщо ж ДАІшник починає вписувати вас у протокол лише на тій підставі, що ви — власник авто, попереджайте його, що він чинить злочин у відповідності до статті 366 КК «Службова підробка», термін до трьох років. А якщо вас зупинили на дорозі й змушують підписати протокол щодо 29 грудня — телефонуйте «102», викликайте міліцію і посилайтеся на цю статтю», — радить один з учасників руху Анатолій Велімовський.
Усього ж із дзвінками, листами, необґрунтованими зупинками та іншими спробами тиску зіткнулося більше 600 «автомайданiвцiв», повiдомив координатор руху Дмитро Булатов. Трьох із них було позбавлено прав на водіння авто на півроку, однак юристи Автомайдану оскаржуватимуть ці рішення. А одного з активістів Сергія Кобу повідомили, що все його рухоме майно арештовано за... несплату штрафу дворічної давнини. Конфіскувати ж примітне помаранчеве авто, яке зазвичай очолює колону, Сергій просто не дозволив. «Вони сказали, що машину хочуть забрати. Я відповів, що машину віддавати не збираюся, поки все не з’ясую, закрив машину, опустив її і пішов. Машина у мене опускається повністю на асфальт. Тому вони просто не змогли б її ніяк евакуювати без пошкоджень. Я прийшов через годину, їх уже не було, я сів і поїхав у своїх справах до Києва», — цитує Кобу «Українська правда».
Саме Межигір’я теж виявилося не таким уже й неприступним. Коли в суботу частина учасників Автомайдану вирішила навідатися до маєтку без попередження, вони спокійно добралися до самого паркану. Так само регулярними стали молебні учасників спільноти біля Дзвінкової криниці, розташованої за 200 метрів від «недоторканного» паркану. «Коли охорона поблажлива, то прочани проходять по стежці метрів за два від «чорного входу» до Межигір’я. Якщо не дуже — доводиться обходити полем. Але видно, що це їх дратує», — розповідає ще один автомайданівець Олександр Кравцов.
«Дратує» Автомайдан і Віктора Медведчука, котрий подав до суду на Сергія Пояркова та Дмитра Булатова, які очолювали колону, коли 29 грудня вона навідала і резиденцію лідера «Українського вибору». У відповідь в неділю автомобілі з прапорами знову проїхалися біля його воріт і заявили, що у них теж є багато запитань до Медведчука. «Активісти розповідають про результати розслідування, яке доводить, що хата, де живе Медведчук, попросту вкрадена. Думаю, що про це теж будуть говорити на народному суді. А не лише про злочинні дії з припинення євроінтеграції в Україні», — написав на своїй сторінці у «Фейсбуці» народний депутат Олександр Бригинець.