У суботу в Харкові поховали сімох жертв пожежі, що недавно сталася на Харківській ювелірній фабриці. Тіло восьмого покійного відвезли на батьківщину, в Павлоград. Вік загиблих додав надзвичайній події ще більшого трагізму: наймолодшому з них — 27 років, трьом — по 28, найстаршому — 39. Експерти у їхній крові не виявили жодної краплі алкоголю, тому попередня версія про те, що причиною пожежі могло стати різдвяне застілля працівників модельного цеху, виявилася хибною. Як повідомили пожежники, четверо молодих людей справді загинули просто на своїх робочих місцях. Ще двоє спробували врятуватися, але, вочевидь, задихнулися чадним газом.
Причина трагедії і після двох десятків експертиз залишається невідомою. Перший заступник прокурора області Володимир Суходубов підтвердив, що в будівлі чули сильний хлопок, яким вибило на вікнах шибки. Приміщення враз наповнилося киснем, тому полум’я почало поширюватися зi ще більшою швидкістю. Але незважаючи на це, пожежна сигналізація на фабриці не спрацювала, замурований запасний вихід ніхто не відчинив і навіть вогнеборців викликали не представники підприємства, а випадкові свідки. Людям нічого не залишилося, як рятуватися самотужки через вікна. Кілька з них спустилися на землю по драбинах автоцистерн, і то лише тому, що один iз хлопців, який повис на кондиціонері, зумів дивом закріпити цей пристрій. Рiч у тiм, що довжина пожежних драбин ледве сягає четвертого поверху звичайного житлового будинку. Але оскільки промислові поверхи вищі, порятунок від вогню у вітчизняних заводських висотках наразі надто проблематичний. Вогнеборців після трагедії не раз запитували про те, чому вони для порятунку падаючих людей не розкрили брезенти і повітряні подушки. Виявилося, що перших уже давно немає «на озброєнні» пожежних частин, оскільки для їх використання потрібно багато людей. А щоб надути другі, бракує часу.
«Полетіли» у Харкові й перші голови посадовців: iз роботи звільнено заступника керівника Держслужби з надзвичайних подій, а також поштою відправили «повідомлення про підозру» директору «ювелірки», який кудись безслідно зник. Утім, за словами пана Суходубова, це лише початок. Покараних буде більше, оскільки у слідства є багато питань і до адміністрації підприємства, і до контролюючих органів, які дозволили організувати виробництво прикрас, проігнорувавши елементарні правила пожежної безпеки. Директору фабрики, за попередніми даними, світить термін до 8 років позбавлення волі, якщо його, звичайно, вдасться знайти.
Шість із семи потерпілих, які з опіками та переломами потрапили до лікарні, наразі вже почуваються добре й невдовзі повернуться додому. Але за життя 34–річного Олега Носика (він упав на землю з 15–метрової висоти) й надалі борються лікарі опікового центру. Кажуть, що він уже самостійно дихає і навіть намагається говорити, але до повного одужання ще далеко.