Мовчання не ягнят

Мовчання не ягнят

Кандидат у президенти, голова Соціалістичної партії Олександр Мороз звернувся до Президента України Леоніда Кучми, Генерального прокурора Геннадія Васильєва та міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя із закликом публічно прокоментувати той факт, що Генпрокуратура визнала достовірність протоколів у «справі Гонгадзе», які були оприлюднені останнім часом. «Визнання Генеральною прокуратурою України факту незаконного переслідування співробітниками міліції журналіста Георгія Гонгадзе має важливе значення як у юридичному, так і в політичному, і в людському плані, — звертається до високих чинів Олександр Мороз. – Як свідчать міліціонери, накази організувати незаконне стеження за Гонгадзе, викраденим і убитим 16 вересня 2000 року, віддало вище керівництво Міністерства внутрішніх справ України».

СІМ чесНОТ

СІМ чесНОТ

Кандидат у президенти, лідер коаліції «Сила народу» Віктор Ющенко переконаний, що угоду про чесні вибори підпишуть щонайменше сім претендентів на найвищу посаду в державі, чиї позиції відповідають демократичним поглядам. Про це керівник найбільшої парламентської фракції заявив в ефірі «31-каналу» в Одесі. За словами Ющенка, в ідеалі цей документ мали б підписати всі учасники перегонів. «Кандидати не повинні поділятися на тих, хто прагне чесних виборів, і тих, хто грає в підкидного під столом», — наголосив В.Ю. Уже зараз головний кандидат від опозиції впевнений у тому, що таку домовленість підтримає лідер ПППУ Анатолій Кінах. Раніше він заявляв, що на цих виборах для нього чи не найголовніше — чесність. За даними «УМ», пан Кінах справді має намір скріпити своїм підписом угоду з Ющенком.

Як придушують студентський бунт

Як придушують студентський бунт

Українська влада безкінечно варіює свої прийоми, для опису яких просто не стає мови. У ці дні в усіх на вустах — Суми. Україна наразі редукувалася до контурів Сумської області. Тому природне питання — що там відбувається?

Діагноз: олігархофобія

Діагноз: олігархофобія

Відтоді, як найбагатших і найвпливовіших нуворишів пострадянської епохи охрестили олігархами, саме це слово викликає у населення територій колишнього СРСР алергію. Не дивно, що більшість українських виборців навіть подумки не припускають можливості обрання олігарха на чоло держави. Принаймні починаючи з нинішніх виборів. Як свідчать результати опитування, проведеного з 22 по 28 липня в усіх регіонах України Центром Разумкова (опитано 2014 респондентів віком від 18 років у 122 населених пунктах), проти того, щоб Президентом став представник олігархічних кіл, категорично виступають 58% респондентів. На запитання: «Як ви вважаєте, чи припустимо, щоб на посаду Президента України була обрана людина, яка є представником олігархічного клану?» ствердну відповідь дали 20% опитаних, а 22% зі своєю позицією з цього приводу ще не визначилися.

Всі статті рубрики