Учора на майдані Незалежності у Києві розгорнувся величезний біло–червоно–білий національний стяг Білорусі. Пізніше колона зі стягом пройшлася вулицями Києва до посольства республіки Білорусь, де більше сотні людей взяли участь у народному вічі. Маніфестанти підписали і спробували передати до посольства звернення з вимогою невідкладного визволення всіх білоруських політв’язнів і проведення вільних виборів. Акцію підтримав Комітет визволення політв’язнів та багато учасників Євромайдану.
Таким чином білоруські опозиціонери нагадали про події трирічної давнини, коли в ніч на 19 грудня 2010 року силові структури за наказом президента Лукашенка брутально зачистили Жовтневу Площу, перейменовану в ті дні на Площу імені білоруського національного героя Кастуся Каліновського, де зібралися незгодні з результатами президентських виборів.
Результати «зачистки» чимось нагадували події 30 листопада на Майдані: білоруський аналог «Беркута» бив дівчат i жінок, відбувалися масові арешти, людей судили в закритих судах, за списками. Офіційно представники Лукашенка заявили, що було заарештовано більше 600 осіб, серед них — практично всі кандидати в президенти: Володимир Некляєв, Микола Статкевич, Андрій Санніков. Після відбуття арешту більше 300 білорусів знайшли у собі мужність надати письмові свідчення про катування, котрим вони піддалися після арешту. Досі за ґратами перебуває 10 осіб, яких білоруси називають політв’язнями.
«Ми хочемо нагадати і владі, і спільноті, і тим, хто зараз відбуває незаслужену покару, що ми пишаємося ними, ми про них не забули. І не лише про наших сябрів–політв’язнів, а й про українських. Ми хочемо, щоб за ґратами сиділи реальні злочинці, якими нині є влада, а не ті, хто хоче просто жити по справедливості. В України зараз два шляхи — або шлях Білорусі, або — у Європу. Я вірю, що ви доб’єтеся свого і нам допоможете. Білорусі є багато чому у вас повчитися», — розповів «УМ» ініціатор акції, лідер руху солідарності «Разом» В’ячеслав Сівчик.
Подібні акції відбулися і в інших країнах, де є білоруська громада: Чехії, Польщі, США, Швеції, Ізраїлі.