Готуй сани влітку, а ялинку — у грудні. Так це чи не так, а за півмісяця до Нового року в Україні вже продано 200 тисяч новорічних ялинок. Про це заявив голова Держлісагентства України Віктор Сівець. Усього ж, як і минулого року, планують реалізувати близько мільйона лісових красунь. «При цьому наші підприємства заготували 1,5 мільйона дерев, аби повністю забезпечити всіх новорічним атрибутом», — додає чоловік.
Лісові господарства пропонують ялинки та сосни різноманітних розмірів, від 1 до 4 метрів, зрізані, а також у контейнерах. На найпопулярнiшу сосну кримську та звичайну висотою до 1,5 метра встановлено ціну від 52 до 65 гривень. Вартість ялини звичайної заввишки до двох метрів обійдеться покупцеві до 60 гривень.
За словами пана Сівця, Держлісагентство зараз проводить потужну роботу із захисту хвойних насаджень від незаконного вирубування та продажу. «Вже декілька років поспіль діє система електронного маркування кожного дерева, — розповів «УМ» чиновник. — На стовбурі кожного дерева має бути пластиковий чип, закріплений так, аби його не можна було зняти. На ньому є номер та код. Чип неможливо підробити, оскільки на ньому, крім штрих–коду, є голографічний захист».
Пан Сівець закликає українців купувати лише чиповані ялинки, застерігаючи, що браконьєри можуть запропонувати деревця і з Чорнобильської зони. А ще — вам загрожуватиме штраф. «Якщо вас спіймають iз деревом у руках на вулиці, то ви отримаєте мінімум 274 гривні покарання». А самих браконьєрів, окрім величезного штрафу, чекає кримінальна справа.
ПОРАДА «УМ»
Перевірити законність ялинки можна і на сайті http://yalinka.info. Достатньо вказати номер на ярличкові (наприклад, forest 00185520), щоб отримати інформацію про походження дерева. Також можна зателефонувати з мобільного телефону на номер 236 або надіслати SMS на короткий номер 8668.