Чергове засідання Київради, яке опозиція, попри рішення Конституційного суду, визнає нелегітимною, знову супроводжувалося пікетуванням будівлі прихильниками трьох опозиційних фракцій під гаслом «Депутати Київради, скінчився ваш час! Негайно покиньте депутатські крісла!». Цього разу обійшлися без сутичок iз правоохоронцями, яких під КМДА традиційно було більше, ніж звичайних людей. Правда, активісти обмежились 10–хвилинним мітингом і закликали всіх іти під стіни парламенту, де мала вирішуватися доля законопроекту про лікування Юлії Тимошенко за кордоном та асоціації з ЄС у цілому. «Абсолютно очевидно, що безліч проблем, які сьогодні стоять перед Києвом, будуть вирішені не в Київраді, а у Верховній Раді: повернення самоврядування, термінове проведення виборів Київського міського голови та депутатів Київради, покращення соціальних стандартів та захист інтересів киян», — прокоментувала «УМ» це рішення голова фракції «БЮТ–Батьківщина» у Київраді Тетяна Меліхова.
Протестувати проти нелегітимної столичної мерії лишилась купка людей з «Київського віча». «Київська рада вже давно мала піти у відставку, причому ще в 2008 році, коли почали приймати рішення, які суперечили Конституції. У нас є закон, який дозволяє розпускати таку місцеву владу», — палко переконував «УМ» громадський активіст Віталій Черняховський.
Акція протесту проти легітимності чергової сесії традиційно супроводжувалася нечисленним пікетом «прихильників Попова». Зо два десятки пенсіонерів із плакатами: «Кияни за Попова», «Руки геть від Київради» вишикувалися на звичному місці на протилежному боці вулиці. Правда, коли до них наблизилися журналісти, люди швидко згорнули плакати і рушили до метро. «Ми свого досягли», — на ходу пояснили вони журналістам причину свого демаршу.
А ТИМ ЧАСОМ...
До порядку денного сесії Київради було внесено 251 проект рішень. За словами секретаря Київради Галини Гереги, у питаннях, присвячених власності та земельним ділянкам, внесено здебільшого соціально орієнтовані проекти рішень. Зокрема, надання в оренду за одну гривню приміщень громадським організаціям, художникам, навчальним та медичним закладам тощо. Однак, як стало відомо, Київрада вчора дала дозвіл на забудову 147,1 га на території Біличанського лісу. Так, на ділянці площею 90,4 га буде зведено об’єкти житлового, громадського та адміністративного призначення та соціальної інфраструктури. А ділянку площею 56,7 га буде використано для будівництва та експлуатації індустріального парку та об’єктів будівництва в рамках реалізації проекту Bionic Hill. Однак громадські активісти виступають категорично проти забудови Біличанського лісу і вимагають надання йому статусу заповідника.