Гаррі Каспаров хоче стати громадянином Латвії
Екс–чемпіон світу з шахів, а нині опозиційний політик Гаррі Каспаров попросив надати йому громадянство. Лист із відповідним проханням отримали майже всі фракції Сейму, повідомляє латвійський сайт Delfi. «Як громадянин Латвії, я отримаю можливість без обмежень зайнятися політичною діяльністю в ім’я демократії, миру і справедливості як у Росії, так і в інших країнах світу, де порушують права людини і зневажають демократичні норми», — зазначається в листі. Каспаров також вказує, що його життя з молодості пов’язане з Латвією, де у 1970–х роках він здобув важливу перемогу в шахах. Мати його сина Вадима — громадянка Латвії, сам син має вид на проживання в Латвії й регулярно відвідує Ригу.
Як зазначив, коментуючи цей крок Каспарова, його колега по опозиційній діяльності в Росії Борис Нємцов, «Гаррі досить давно поїхав з країни, з лютого його в Росії не було». За словами Нємцова, Каспаров фактично відійшов від політики і планує взяти участь у виборах президента Всесвітньої шахової федерації.
Візит держсекретаря США до Польщі
Держсекретар США Джон Керрі після Північної Африки й Близького Сходу приїхав у Європу. Вчора глава американської дипломатії перебував у Варшаві. Після переговорів із міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським Керрі підтвердив, що плани США щодо розміщення елементів американської системи протиракетної оборони на польській території до 2018 року залишаються незмінними.
Частиною системи американської ПРО в Європі має стати також американська база, будівництво якої почалося наприкінці жовтня в Румунії. Нагадаємо, проти розгортання елементів протиракетної оборони США в Європі категорично протестує Росія, яка вбачає в ній загрозу для своєї безпеки й погрожує у відповідь розмістити додаткові ракети на своєму західному кордоні, в тому числі у Калініградській області на північ від Польщі.
Масовий смертний вирок у Бангладеш
У Бангладеш засудили до страти понад 150 учасників збройного заколоту, що стався чотири роки тому. Тоді військові прикордонної служби захопили штаб–квартиру в Дацці, вимагаючи підвищення зарплати та поліпшення умов праці. Заколотники убили 74 людини, переважно офіцерів. Жертвами стали і кілька цивільних. Переговори з владою тривали понад 30 годин. Насамкінець нападники здалися. Військовий трибунал над учасниками бунту почався в серпні 2011 року, загалом на лаві підсудних опинилися понад 800 людей. Поки тривало розслідування, четверо обвинувачених померли за ґратами, понад 20 утекли. Окрім засуджених до страти, ще близько півтори сотні людей отримали довічне ув’язнення. Серед них і член найбільшої опозиційної партії Бангладеш Газі Насируддін Пінту, якого звинуватили в допомозі заколотникам.
Індія космічна
Індія запустила в космос свій перший апарат для вивчення Марса «Мангальян». Маса супутника становить більше тонни, однак на частку наукової апаратури припадає всього 15 кілограмів, решту становить паливо, окислювач і сам корпус «Мангальяна», відомого як Mars Orbiter Mission. Таким чином, друга за кількістю населення держава світу стала третьою після США і Росії країною, яка запустила апарат на Марс.
Повстанці ДР Конго склали зброю
Уряд Демократичної Республіки Конго оголосив про повну перемогу над повстанцями руху М23. Зокрема, за допомогою миротворців ООН вдалося очистити від бойовиків східні райони країни на кордоні з Угандою та Руандою, повідомляє «Євроньюз». Рух М23, повстанські загони якого сформували солдати–дезертири з народності тутсі, що раніше входили до «Національного конгресу народної оборони Конго», вів бойові дії проти урядової армії з травня 2012 року.
Помер прототип пам’ятника «Альоші»
У селі Налобіха Алтайського краю (Росія) помер ветеран Великої Вітчизняної війни Олексій Скурлатов, який став прототипом відомого пам’ятника «Альоша» в Болгарії. Розвіднику, що лише торік отримав присуджений йому ще 1944 року орден Червоної Зірки, був 91 рік.