Із карти Києва прогулянкового стерто ще одне улюблене місце киян — оглядовий майданчик у Маріїнському парку. Позаду майданчика, за якихось сто метрів — Верховна Рада, попереду — широкий краєвид на Лівий берег, на Дніпро і кручі. І на злітний майданчик, так званий вертодром Януковича. Саме з цим об’єктом пов’язують сьогоднішню ліквідацію оглядового майданчика.
В інтернеті нещодавно було викладено плани реконструкції місцевості, згідно з якими тут мають побудувати ліфт. Цим ліфтом депутати Верховної Ради зможуть спускатися вниз і проходити до торговельно–розважального центру, на який перетворили вертодром, розповідає «УМ» Ігор Луценко, керівник громадянської організації «Збережи старий Київ».
Вертодром «Дніпро–1» Центру адміністративно–ділової авіації — така офіційна назва цього скандального новобуду — було здано в експлуатацію у червні 2012 року. Точніше кажучи, було здано лише його дах, з якого, за офіційною версією, озвученою чиновниками адміністрації Президента, можуть злітати гелікоптери з поважними пасажирами — VIP–гостями Євро–2012. Утім сіра приземкувата потвора, схожа на бункер, так і не запустила в політ жодного гелікоптера. Справжній замовник «передумав» «експлуатувати» вертодром, і вже цьогоріч у ЗМІ, насамперед на сайті «Українська правда», з’явилася інформація про те, що вертодром Януковича переоблаштовують на елітний торговельно–розважальний центр. За деякими оцінками, і зі згаданого майданчика, і загалом iз гір Маріїнського парку добре проглядається поле вертодрому, а це суперечить нормам безпеки. «Замовник зрозумів, що цей об’єкт став невигідним. Тепер уже невигідним не з політичної, а з комерційної точки зору. Відтак за наш, комунальний, кошт рятуватимуть ситуацію і будуватимуть ліфт», — обурюється Ігор Луценко.
«УМ» стежила за тим, як починалася руйнація (дехто вважає — свідома) оглядового майдачника біля Маріїнки. Наприкінці весни по дну чаші майданчика пішли тріщини. Екологи тоді висували припущення, що причиною могли стати будівельні роботи внизу — на Парковій алеї. На початку липня КМДА оголосила, що через зсуви ґрунту доступ відвідувачам на майданчик «частково обмежено», «ведуть реставраційні роботи». Старший науковий співробітник Інституту геологічних наук НАН України Вадим Рибін пояснив «УМ», що для об’єкта загрозливі не так зсуви, як тріщина, що проходить неподалік і загрожує не тільки майданчику, а й значній частині парку. Але і з цією проблемою, на думку науковця, можна боротися, якщо грамотно укріплювати кручі. Наступним етапом «реставраційних робіт», як бачимо, стало знесення майданчика взагалі. Утім у міськдержадміністрації кажуть, що майданчик відновлять до 1 грудня.