Близько півтори сотні людей, які називали себе співробітниками метрополітену, провели мітинг біля столичної міськдержадміністрації з вимогою не звільняти діючого директора КП «Київський» метрополітен» Володимира Федоренка і не підвищувати ціни на проїзд у столичному метро. Про плани підвищити вартість проїзду в громадському транспорті та модифікувати систему розрахунку неодноразово згадував голова столичної міськдержадміністрації Олександр Попов. Мітингувальники, в основному пенсіонери, дружно скандували «Ганьба!» та «Попова — на мило, Федоренка — на мери!». «Якщо ціна буде 5 гривень, то хто користуватиметься транспортом? — риторично запитують жінки, якi прийшли на мітинг. — Вони самі їздять на авто і на простих людей їм плювати!».
Та, як пояснила «УМ» прес–секретар Київського метрополітену Наталя Шумак, інформація про те, що з 1 січня 2014 року КМДА введе єдиний електронний квиток, який коштуватиме 5 гривень за поїздку в громадському транспорті, поки не точна. «Принаймні в нашому відомстві не знають, коли цей квиток замінить жетони, й головне — як вiдбуватиметься цей процес, — каже пані Наталя. — Компанія, яка цим займається, конкретної відповіді на це запитання ще не дала».
Також дивним, за словами панi Шумак, є той факт, що мітинг провели від імені метрополітенівців. «Це те саме, що й листівки, які недавно розклеїли по вагонах, із закликами прийти на мітинг 25 жовтня під адміністрацію Президента. Ми до цього відношення не маємо і наші вимоги інші: або підняти ціни до рівня собівартості, або місцева влада має компенсувати нам збитки через нерентабельність тарифу на проїзд. Єдине, в чому ми сходимося, — це вимога не звільняти чинного директора метрополітену», — каже пані Наталя.
Напередодні з’явилася інформація, що столична прокуратура виявила в діях посадових осіб метрополітену фінансових зловживань на 12,7 млн. гривень і відкрила п’ять кримінальних проваджень. Прокуратура викрила факти придбання різного устаткування за завищеними цінами на мільйони гривень. Також виявлено неправомірне збільшення вартості проектних робіт на майже 7 млн. гривень.
На хвилі таких звинувачень у метрополітені заявили, що вже надали всі документальні спростування причетностi до зловживань, які інкримінує прокуратура.