Популярний ресурс fs.to, який у вівторок заблокувала міліція, вилучивши 20 серверів, знову відновив доступ до своїх файлів. Завантажуючи сторінку, користувач тепер автоматично потрапляє на сторінку brb.to.
Сайт fs.to став уже другим файлообмінником, який було звинувачено в піратстві й заблоковано. На початку року така сама доля спіткала найвідоміший файлообмінник ex.ua. Цього разу підставою для санкцій стала скарга Української антипіратської асоціації про незаконне розповсюдження ресурсом fs.to аудіовізуальних творів. Асоціація заявила, що правовласникам було завдано матеріальної шкоди на суму майже у 345 тис. гривень. Голова асоціації Володимир Ілінг повідомив, що вони неодноразово зверталися до fs.ua з вимогою припинити доступ до піратських копій фільмів, що йдуть у кінотеатрах, але адміністрація сайта не реагувала на претензії. За словами Ілiнга, близько півроку тому на fs.to за фактом піратства було заведено кримінальну справу.
Водночас fs.to — не єдиний пірат на віртуальних просторах країни. Список Української антипіратської асоціації налічує десятки компаній. Правовласники сподіваються, що під тиском правоохоронців нелегалам таки доведеться піти в глибоке підпілля.
Натомість багато хто з користувачів інтернету вважає таку боротьбу з піратством безперспективною. «Потрібно міняти систему захисту авторських прав, — переконаний голова Піратської партії України Сергій Яругін. — Уся проблема в тому, що всі гроші за так звані авторські права зосереджені в руках не авторів, а правовласників. Коли система спілкування між авторами та споживачами була не така розширена, це мало місце. Але зараз споживач може спокійно платити авторові. Правовласники це розуміють і намагаються втримати свої позиції. Приміром, той же Паоло Коельо спокійно викладає свої тексти в інтернет і заявляє, що людина, яка не може купити його книжку, має право знати її зміст».
Україна й досі очолює сумнозвісний американський «Список 301» — перелік найбільших користувачів контрафактної продукції. На першому місці серед претензій американських правовласників — використання неліцензованого програмного забезпечення, у тому числі й в органах державної влади.