Генеральна прокуратура здійснила перевірку розважальних атракціонів по всій країні. Обстежено 1,5 тисячі таких об’єктів, виявлено двi тисячі порушень i заборонено до експлуатації понад 300 атракціонів.
Нагадаємо, що за останні вісім років на атракціонах загинуло семеро людей. Один iз найстрашніших випадків стався в Луганську у 2008 році, коли троє людей загинуло, вісім потрапило в лікарню тiльки тому, що карусель була несправною. І як виявилося, теж працювала без дозволу.
«Як правило, атракціони функціонують без відповідних дозвільних документів. Технічний стан деяких iз них виключає можливість експлуатації через небезпеку для життя і здоров’я дітей», — повідомив начальник Головного управління захисту прав і свобод дітей Генпрокуратури Володимир Вишинський.
Це не перша перевірка такого характеру. Влітку цього року прокуратура так само перевiряла технічний стан розважальних об’єктів. «Результати перевірок, проведених територіальними підрозділами Держгірпромнагляду, показали, що майже кожен iз 1,4 тисячi оглянутих атракціонів експлуатують iз порушенням нормативно–правових актів iз промислової безпеки та охорони праці», — йшлося в повідомленні ГПУ. Але чому ж тоді не закрити всі атракціони, поки ті не пройдуть перевірку?! Власники несправних атракцiонiв сплачують штраф, як, наприклад, господарі канатної дороги над Дніпром (від арки Дружби народів до Труханового острова). З’ясувалося, що вони працювали без дозволу місяць. Отримали штраф — усього 680 грн. Одна поїздка на атракціоні коштує 150 грн.
Але не тільки підприємці винні в такому становищі. Як розповів «УМ» представник «Страны чудес» (фірма, що спеціалізується на прокаті атракціонів) Богдан Рожкован, людина часто не знає, які дозвільні документи необхідні для такого роду діяльності. «Вони беруть довідку в податковій і думають, що все зробили, — каже чоловік. — Але насправді треба пройти перевірку в Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки. Я перед початком кожного сезону обов’язково сам до них iду і прошу перевірити моє обладнання». Також, за словами Богдана, він не займається небезпечними атракціонами, тому мороки з документами менше. «А от канатна дорога чи карусель вимагають особливих перевірок. На каруселі, наприклад, кладуть мішки з піском по 60 кілограмiв і запускають. Якщо крісла не повідривало, то тест пройдено. Взагалі все, що може піднiматися вище людського зросту, має потенційну небезпеку», — підсумував чоловік і додав, що за таких обставин декому легше заплатити штраф, ніж оформити всі папірці.