«Немає довіри банкам», «Даніель», поверни наші вклади» — з такими гаслами близько сотні ошуканих вкладників прийшли вчора до будівні Нацбанку, вимагаючи повернення їхніх вкладів. Компанію колишнім клієнтам банку «Даніель», який близько року перебуває у фінансовій комі, склали також клієнти різноманітних кредитних спілок, чий стан наближається до банкрутства.
Переважна більшість учасників акції — люди пенсійного віку. Остерігаючись провокацій, вони відмовляються називати прізвища, зате з болем розповідають свої історії. Усi цi люди «повелися» на високi вiдсотки, якi обiцяли сумнiвнi фiнустанови. «У мене у трьох кредитних спілках лишилося 145 тисяч гривень. Повірила їм, бо пообіцяли високі відсотки — 22—24% річних. Угоду уклала на рік, а коли прийшла по гроші, то мені сказали, що їх немає, бо гроші роздали іншим позичальникам», — обурюється киянка Людмила Миколаївна. Її колега по нещастю Антонiна Петрiвна розповiдає «УМ», як заклала власну квартиру і поклала до банку «Данiель» 494 тисячі гривень. Тепер 66–річна жінка змушена винаймати житло.
«Ми вимагаємо від Нацбанку визнати «Даніель» банкрутом, створити тимчасову адміністрацію банку і через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повернути нам гроші. Гроші у фонду є, потрібно лише рішення, а Нацбанк затягує цю процедуру», — говорить один з організаторів пікетування, голова Асоціації захисту прав вкладників Богдан Цімейко.
Це вже не перша спроба ошуканих вкладників банку «Даніель» знайти правду за дверима головної фінустанови держави. Ще на початку вересня заступник директора генерального департаменту банківського нагляду НБУ Олександр Дубровін запевнив вкладників, що Нацбанк проводить перевірку діяльності «Даніеля» і що «у банка все добре». 17 вересня до мітингувальників вийшов уже Ігор Рожок, який назвався представником акціонерів, і пообіцяв, що в жовтні банк розпочне активні виплати вкладів. Однак на середину жовтня ситуація так і не прояснилася. Більше того — стало відомо, що мiсяць тому банк змінив назву та юридичну адресу.
Учора до людей не вийшов ніхто. Коли ж мітингувальники спробували зайти до будівлі Нацбанку, вхідні двері виявилися замкненими зсередини. Тепер ошукані вкладники розглядають можливість перекрити дорогу перед будівлею Нацбанку — може, вдасться у такий спосiб достукатися до чиновників.
Цікаво, що перед початком пікетування до учасників акції підійшов гурт молодиків спортивної статури. Вони розгорнули саморобні гасла, щоб дискредитувати організаторів протесту. На наполегливі прохання міліції хлопцi згорнули плакати і перейшли на інший бік вулиці і звідти спостерігали за перебігом мітингу до його завершення.