Після 70 років успішної діяльності Нью–йоркська міська опера (New Yok City Opera) оголосила про банкрутство. Надзвичайна кампанія зі збору коштів на порятунок цього відомого закладу культури не дала результатів, повідомляє Бі–Бі–Сі. За допомогою жертводавців вдалося залучити близько 2 мільйонів доларів, ще майже 300 тисяч було зібрано завдяки дрібним пожертвам в інтернеті. Але для порятунку міському оперному досі бракує сім мільйонів доларів. Якщо ця сума не надійде на рахунки закладу до кінця місяця, театр закриється назавжди.
Мешканці Нью–Йорка обурені безславним кінцем одного з культурних символів найбільшого міста США, але розкривати гаманці не поспішають. Так само, як і міська влада. «У катастрофі треба винуватити поганий менеджмент. Адміністрація театру не мала жодних ідей щодо його подальшої діяльності», — заявив мер Нью–Йорка Майк Блумберг, який також відмовився рятувати оперу, хоча має багатомільйонний благодійний фонд.
«Це обурливо, що влада настільки багатого міста дозволяє збанкрутувати опері, яка впродовж 70 років пропагувала молодих артистів», —— обурюється славетний тенор Пласідо Домінго, який також розпочинав свою кар’єру на підмостках Нью–йоркської міської опери. Хоча здебільшого міський театр орієнтувався на вітчизняних виконавців, на відміну від знаменитої «Метрополітен–опера», що також розташована у Нью–Йорку. Міський театр називали також «народною оперою» — за численні освітні програми для дітей та молоді й залучення до шанувальників оперного мистецтва простих людей, які ніколи не мали контактів із високим мистецтвом. Завдяки доступним цінам на квитки відвідувати спектаклі могли навіть найбідніші верстви населення, для яких вистави в «Метрополітен» чи інших «фешенебельних» театрах переважно недоступні.