За прогнозами Укргідрометцентру, цілих чотири дні — з 27 вересня до 1 жовтня — середньодобова температура у столиці не піднімалася вище 8 градусів. Отож столична влада заявила про рішення розпочати опалювальний сезон уже з 30 вересня. Як зазначає КМДА, вперше за період незалежності подавати тепло в труби почнуть на два тижні раніше від загальнодержавного графіка (тобто від традиційного 15 жовтня).
Проте ще вчора вранці навіть заклади, куди першочергово подається тепло — дитячі садки, школи, лікарні, — у більшості своїй потерпали від холоду. По обіді «Київенерго» прозвітувало, що тепло таки подали у понад 40 відсотків соціальних закладів міста, зокрема 217 дитсадків із 553, що діють у місті, 13 із 25 шкіл–інтернатів, 67 із 183 лікувальних закладів. «За перший день ми підключили до централізованого опалення половину дитячих садочків, завтра цю роботу буде завершено, на черзі — школи. Їх підключатимемо з середи до п’ятниці. Цей тиждень дуже напружений, адже паралельно до опалення ми підключатимемо і житловий фонд», — розповів у ефірі телеканалу «Київ» голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов.
Столичний очільник натякає, що до кінця тижня всі кияни житимуть і працюватимуть у теплі: «У «Київенерго», — каже Попов, — завіряють, що впродовж тижня завершать практично всі об’єкти, де нині ремонтують магістральні трубопроводи гарячого водопостачання». А поки що станом на ранок 1 жовтня підключили лише 9 житлових будинків.
Загалом ПАТ «Київенерго» у межах своєї відповідальності повинно підключити до опалення понад 10 тисяч житлових будинків. «Київенерго» експлуатує практично всі енергетичні об’єкти, розташовані у столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.
Так чи інакше, але кияни вже тиждень скаржаться на холод у домівках і нарікають, чому опалення не ввімкнули раніше. Заступник генерального директора Центру досліджень енергетики Вадим Гламаздін вважає, що комунальники діяли згідно з нормативами. «Звичайно, людям хочеться тепла, але, згідно з нормативами, опалення вмикають, коли середньодобова температура опускається нижче 8 градусів тепла, — каже «УМ» чоловік. — А ось по Україні ситуація може бути гіршою, ніж у столиці — через величезні борги комунальників перед «Нафтогазом» та електропостачальниками».
Тим часом відповідальне відомство — Мінрегіонбуд — учора прозвітувало, що опалювальний сезон стартував у 18 областях країни, зокрема в Полтавській, Донецькій, Рівненській, Сумській, Кіровоградській та низці інших регіонів. За інформацію міністерства, опалення надійшло у 35 відсотків дитячих садочків і лікарень країни, але лише у 4% шкіл.