Історія з пам’ятним знаком відомому вченому–славісту Юрію Шевельову отримала досить несподіване продовження. Як «УМ» уже повідомляла, позавчора депутати міськради прийняли рішення про демонтаж меморіальної дошки на будинку №17 по вулиці Сумській. Але не встигло висохнути чорнило на папері з їхньою ухвалою, як троє невідомих розбили її сокирою й зникли з уламками каменя у невідомому напрямку. Можливо, ця історія і не набула б такого гучного розголосу, якби не одна суттєва деталь: свідками дійства стали не байдужі до пам’ятного знака городяни, які зняли роботу «ліквідаторів» на плівку й розповсюдили фото у ЗМІ. І оскільки герої сюжету своїми грубими діями надто вже нагадували класичних вандалів, прихильники Юрія Шевельова того ж дня написали заяву до міліції. «За адресою, вказаною заявником, виїхала слідчо–оперативна група, — повідомила прес–служба обласного управління МВС, — якою було проведено огляд місця події, опитано свідків та зібрано первинний матеріал. Наразі дану інформацію внесено до єдиного обліку про кримінальні правопорушення та інші події. Ведеться подальша перевірка».
Знайти «вандалів», при бажанні, правоохоронцям буде неважко, оскільки їхні обличчя є на фото, але чи шукатиме їх хтось узагалі, сказати важко. «Я впевнений, що це були представники якогось комунального підприємства, — прокоментував ситуацію представник фонду Гната Хоткевича Костянтин Черемський. — Тобто ми бачимо такий собі сплав бандитизму в нашій владі. Це абсолютно чітко проявляється: кримінальні елементи повністю спаяні з владою. Прості люди або бандити серед білого дня такого не робили б. Тобто ці люди мали якісь повноваження, мали якісь гарантії».
Мер Харкова Геннадій Кернес одразу ж «відхрестився» від причетності до резонансної події. «Ми до цього жодного стосунку не маємо, — сказав він. — З боку влади ніхто не брав участі у тому, що сталося. Я сам тільки–но прочитав інформацію, яка надійшла мені на мобільний». Для більшої переконливості міський голова озвучив довгий список з подібними правопорушеннями, учасники яких руйнували відремонтовану набережну, виривали з корінням щойно посаджені дерева і крали форсунки від фонтанів. Мовляв, у Харкові чимало зловмисників, здатних вчинити подібне.
У свою чергу, ВО «Свобода» вирішило не чекати кінця розслідування й оголосило збір коштів на виготовлення нової меморіальної дошки. Навіть якщо кожен здасть по копійці, вважають активісти, буде добре видно, скільки у цієї справи є прихильників. До речі, і розбитий пам’ятний знак було виготовлено і встановлено за рахунок благодійних внесків.