У рамках заходів, організованих до Х Світового конгресу українців, що цими днями відбувається у Львові, учасники конгресу, містяни, духовенство та представники влади вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932—33 років. Загалом ювілейний конгрес, що своїм гаслом вибрав слова Лесі Українки «Без надії сподіваюсь», присвячений сумній річниці найстрашнішого Голодомору в Україні. В програмі є також виставки на тему Голодомору та фільми про нього. А у вівторок відбулася поминальна хода.
Колона людей рушила від Львівської Політехніки до пам’ятника Тарасу Шевченку. Попереду несли плакат зі словами «Україна пам’ятає... Світ визнає! У 80–ту річницю Голодомору — Геноциду 1932—33 рр.». Учасники, яких було не менше тисячі осіб, тримали в руках прапори різних країн, звідки приїхали делегати. Біля пам’ятника Кобзареві поминальну панахиду відслужив владика Ігор (Возьняк). Після цього багато учасників ходи як символ і згадку закону «про 5 колосків» поклали до монумента пшеничні колоски, перев’язані чорною стрічкою.
Як розповів журналістам президент Світового конгресу українців Євген Чолій, акція була лише початком, у листопаді світове українство також приїде в Україну для кульмінаційного відзначення сумних роковин.
Генеральний секретар Світового конгресу українців, голова Світової комісії з відзначення Голодомору Стефан Романів закликав боротися за визнання Голодомору геноцидом: «Я вас закликаю, щоб 23 листопада у всіх країнах світу, де є українці, гідно відзначити 80–ліття Голодомору. А тут ми закликаємо представників з понад 30 країн світу звернутися до членів парламенту і нащадків, щоб вони приїхали на Україну і в цей день під цими прапорами дали світові зрозуміти, що ми воюватимемо до кінця, щоб світ визнав цей Голодомор геноцидом».
Серед учасників ходи були і відомі українські політики: Віталій Кличко, Арсеній Яценюк, Андрій Парубій i народні депутати Михайло Хміль, Ярослав Гінка та Ярослав Дубневич...