Рибалка Олександр Федорович, який уже другий тиждень перебуває в Єйській центральній райлікарні (це Ростовська область Росії), в інтерв’ю ТСН розповів про обставини зіткнення українського баркаса з катером російських прикордонників в Азовському морі. В результаті загинуло четверо моряків баркаса, Олександр — єдиний, хто вижив.
За словами чоловіка, російські прикордонники намагалися двічі підрізати їхнє судно. «Було таке відчуття, що вони хотіли нас просто переїхати, — каже Федорович. — На третій раз вони обійшли нас ззаду, розвернулися i пішли лоб у лоб тараном. Чистий таран був!».
Дружина рибалки Марина Федорович ще тиждень тому запевняла «УМ», що, за словами Олександра, ті постріли, про які російська сторона заявляє як про попереджувальні, були автоматними чергами по моряках.
Російська сторона подібні звинувачення відкидає. Наталія Стредініна, співробітник прес–служби прикордонного управління ФСБ РФ по Краснодарському краю, заявила: «Намагаючись відірватися від російських силовиків, судно–порушник зробило небезпечний маневр, різко змінило курс у бік переслідувачів, порушивши міжнародні правила попередження зіткнення суден у морі. В результаті чого човен завалився на борт прикордонного катера і перекинувся».
Як писала «УМ» раніше, 17 липня в Азовському морі сталося зіткнення українського човна і катера берегової охорони прикордонної служби Росії. Рибальське судно перекинулося, в результаті чого загинули четверо громадян України, одного вдалося врятувати.
Щодо Федоровича порушили справу за ч. 3 ст. 256 Кримінального кодексу Російської Федерації («Незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів»). Якщо українця визнають винним, за російським законодавством, йому загрожує штраф від 100 тис. до 500 тис. рублів (25—125 тисяч грн.) або до двох років позбавлення волі.
У свою чергу, Генеральний консул України у Ростові–на–Дону Віталій Москаленко запевняє, що Україна робить усе можливе для повернення рибалки на Батьківщину. Адже баркас перебував у акваторії Азовського моря, яке, згідно з двостороннім договором, є зоною спільного використання Росії та України. До того ж на ньому не було риби, тому звинувачення в браконьєрстві безпідставні.