В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Дивись, щоб сонце не «напало»!
Відпочиваючим, які не страждають на ці хронічні захворювання, теж не варто розслаблятись. Жива природа роззяв не любить. На сонці ви можете перегрітись, у лісі — підчепити кліща, у звабливо прохолодній річці — дизентерію чи холеру...
По-перше, санітарні лікарі категорично не радять купатись у водоймах, які не рекомендовані відповідними інстанціями. Дизентерія, холера, черевний тиф, сальмонельоз — ось тільки приблизний перелік зарази, яка може жити в теплій, як компот, воді ставків, озер і річок. Якщо ж ви все-таки не встояли перед спокусою, не забудьте, прийшовши додому, прийняти гарячий душ із милом.
По-друге, через високу температуру, що сприяє розмноженню різноманітних бактерій, на вас буквально на кожному кроці чигають кишкові інфекції. Тут тільки ваша особиста пильність — гарантія безпеки. Хочете заморити черв'ячка — і нічого пристойного поблизу, крім сумнівних забігайлівок? Переконайтесь, що у вподобаному вами закладі громадського харчування є рукомийник, де можна з милом вимити руки, що ваш гамбургер, перш ніж розігріти у мікрохвильовій пічці, дістають з холодильника, де він не міг швидко зіпсуватися навіть у спеку.
Навіть відправляючись на одноденну прогулянку до лісу, варто озброїтись якимись репелентами, засобами, що відлякують комах — комарів і кліщів.
Так, улюблений усіма курорт — Крим — визнаний природним вогнищем кліщового енцефаліту. Це захворювання супроводжується підвищенням температури і важкими ураженнями центральної нервової системи, аж до паралічу окремих м'язів та кінцівок. З дванадцяти видів кліщів, існуючих у Криму, чотири переносять цю хворобу, яка вражає тварин і людей. Іксодові кліщі, збудники гострого інфекційного захворювання, зазвичай розташовуються поблизу пасовищ, обабіч протоптаних тваринами і людьми стежок, у малосонячних місцях, у кущах на рівні стоп і колін людини. Тому в ліс краще вдягатися так, щоб усі ділянки вашої шкіри були захищеними. Не блукайте з голими ногами по нерозвіданих хащах!
Звичною прикметою вдалого відпочинку є брунатна засмага. Але прагнення будь-що її здобути не завжди добре позначається на здоров'ї.
Хоч це всі, здається, знають, нагадаємо ще раз, що загоряти краще з 9 до 11 та з 15 до 18 години. Загальна кількість перебування на сонці — не більше як півтори години! Тоді сонячне проміння не спалить шкіру. Біля водойм загоряти вигідніше, тому що вологе повітря краще діє на шкіру. Саме через це засмагати на сонці менш шкідливо, ніж у солярії... Не влаштовуйте сеанси загоряння під час сильного й сухого вітру, тому що за таких умов можна легко отримати сонячний опік. А для захисту шкіри як альтернативу різноманітним кремам використовуйте перевірений предками засіб — молочну сироватку.
Цікаво, що ви продовжуєте засмагати і під час плавання у водоймі, тому що вода починає послаблювати дію сонячного проміння тільки на глибині більше одного метра. Отже, виходячи з цього, коригуйте час вашого перебування на сонці.
Особливо уважно до сонця і спекотної погоди мають поставитися так звані «хроніки» — люди, які страждають на різноманітні хронічні захворювання. Сумну пальму першості у цьому списку віддають тим, хто страждає на серцево-судинні захворювання. Літо, на жаль, сезон не тільки відпочинку, а й інфарктів... Отже, все по порядку.
Незважаючи на загальне переконання, ті, хто страждає від підвищеного артеріального тиску, цілком спокійно можуть переносити спеку. Таким хворим набагато більше шкодить різка зміна погоди. Отже, найперша умова— слідкуйте за прогнозами погоди і відповідно плануйте свій день. Якщо синоптики обіцяють зміну погоди, не забудьте на прогулянку прихопити ліки, які вам порадив лікар, щоб без затримки прийняти в разі різкого загострення хвороби. А спека — не така вже й шкода для гіпертоніків. Єдине: не можна гуляти на сонці без головного убору. Також під час спеки спробуйте знизити денну норму вживаної рідини, а також солі. Взагалі, краще не вживати солоної їжі. Сіль притягує воду, а це призводить до того, що об'єм крові в організмі різко збільшується, що й провокує підвищення артеріального тиску.
Сердечникам — хворим на серцеву недостатність, стенокардію — також треба берегтись. Під час спекотних годин уникайте задушливих приміщень. Категорично не можна проявляти надмірну фізичну активність, гарувати на городі тощо. Сердечникам і гіпертонікам не варто зловживати водою, тому що за рахунок випитої рідини збільшується об'єм крові, що циркулює в організмі, яка підвищує тиск і змушує серце працювати більше, ніж завжди.
У спеку про себе нагадують не тільки серцево-судинні захворювання. Зловживання сонячними ваннами може спровокувати напад бронхіальної астми чи загострення виразкової хвороби шлунка. Крім того, що в спеку сильніше страждають від задухи астматики, частіше трапляються напади в епілептиків.
Небезпека від такої спеки є і для діабетиків. Річ у тім, що в таку погоду не хочеться їсти. Через це у діабетиків знижується рівень цукру в крові, і доходить до діабетичної коми. Тож не забувайте харчуватись як слід!
Решта «здорових» відпочиваючих цілком реально наражаються на небезпеку сонячного удару. З наукової точки зору — це ураження центральної нервової системи, викликане дією прямого сонячного проміння в області непокритої голови... Воно може спіткати вас як під час перебування на сонці, так і через 6—8 годин після того, як ви вийшли з-під його дії. Симптоми відомі: загальна слабкість, головний біль, запаморочення, шум у вухах, різке прискорення пульсу, нудота і блювота. Зовні це видно по обличчю: шкіряні покриви різко червоніють. Температура тіла іноді підскакує до сорока градусів. Сонячний удар небезпечний тим, що може викликати навіть зупинку дихання. Щоб iз вами такого не трапилось, не забувайте поновлювати запаси води в організмі і час від часу ховатись у тінь.
Якщо ж сонячний удар все ж трапився, слід негайно надати першу допомогу. Потерпілого треба покласти на спину в сухому темному прохолодному приміщенні, підняти йому ноги, звільнити від тісного одягу і покласти на голову холодний компрес. Простіше кажучи, чисту марлю або ганчірку, змочену у воді. Можна додати до води трохи оцту, він має жарознижувальнi властивості. Хоча не всім подобається його запах, від якого хворому може ще погіршати. Протріть тіло потерпілого алкоголем, щоб зняти жар. Іноді з цією метою такого хворого навіть обгортають у мокре простирадло. Пити дають воду, холодний чай і одноразово — настоянку валеріани — 15—20 крапель на третину склянки води.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>