Про плебейство, плазування та інші приниження

01.08.2013

За історію України прикладів плебейства, плазування, запопадливос­ті, зрадництва; холуйства було достатньо. Про все можна дізнатися з історичних джерел. І те, що це є нині серед нашого люду, не якась несподіванка. Ось узяти хоча б ці реверанси і прогинання перед владою, написані у нашій міськрайон­ній газеті «Трудівник Полісся». Тільки той, хто прогинається, і той, перед ким це роблять, навряд чи будуть почуті одне одним, але на нашому районному рівні потуги дописувача були прочитані й навіть обговорені людьми. Якби цей місцевий невизнаний геній чув відгуки своїх колишніх односельчан про себе, то він неодмінно захотів би повіситися або втопитися, бо ж генії, особливо невизнані, дуже гостро реагують на критику, а тут була навіть не критика, а відверта зневага. Отже, хотілося б поставити кілька простих запитань гаспадіну–таваріщу, бо з огляду на те, хто ініціював прийняття мовного закону (нагадаю, що це були «камуністи і рєгіанали»), то саме так тепер «правільна гаваріть на Украінє», «гаспадін–таваріщ». А оскільки мого листа до місцевої газети не надрукували, бо не можна на цю теперішню, «не бандитську, не злочинну» владу нічого поганого говорити, то й пишу до вас. Звертаюсь через «Україну молоду» до «гаспадіна–таваріща» Ю. Катишева.

Отже, «гаспадін–тава­ріщ карєспандєнт», ви добачили позитивні зміни, процвітання, достаток, злагодженість дій і неймовірний прогрес у діях згуртованої команди Партії регіонів? І ось цей прогрес, напевно, полягає в тому, що життя покращувалося з кожним днем і за два роки покращилося так, що голова йде обертом від досягнень і здобутків? Тоді почнемо.

Здобуток перший. Головний член Партії регіонiв В. Янукович, працюючи день і ніч, напружуючи своє дебеле тіло, непогано облаштував собі дачу, під’їзну дорогу та гелікоптерні майданчики. Сини, члени і не члени тієї ж партії, також дуже тепло і вигідно прилаштовані. І ви, «гаспадін–таваріщ», цим дуже тішитесь. «Умєєт жить чєлавєк», хазяїн бо.

Здобуток другий. Злагоджено голосує команда Партії регіонiв у Верховній Раді за всі антиукраїнські закони. Звичайно, голосують злагоджено, бо в депутатах від цієї партії —купка хазяїв разом зі своїми покоївками, кухарками, водіями та повіями. Де ви бачили, щоб покоївки, водії і повії голосували проти наказу хазяїна? Він бо ж їх годує!

Здобуток третій. Оптимізація роботи всіх сфер життя. Дооптимізувалися до того, що закривають сільські дільничні лікарні. Скільки сільських лікарень залишиться у нашому Славутському районі після оптимізації? Поцікавтесь у свого патрона з Партії регіонiв. Скільки сільських бібліотекарів працює на 0,25 ставки? Скільки сіл зникло з мапи України назавжди через здобутки цих держиморд? Оптимізували і залізничні перевезення. Вантажні вагони приватизували, а пасажирські здали на брухт. Зате маємо надсучасні і надшвидкі «Хюндаї», про які вже складають анекдоти. Напевно ви, «гаспадін–таваріщ», маєте статки, догнавши «Хюндай» у Києві — бо ж у Славуті «Хюндаї» не зупиняються — і за 500 гривень поїхали в Донецьк, і за 500 повернулися назад. За 1,5 тисячі зі Львова до Донецька і назад при середній зарплаті в Україні 2500 гривень! І ці зарплатні дані дає ваш оптимізований Держстат, якому вірити — самого себе дурити, бо більшість українців отримують ледь за 1000 гривень на місяць. До речі, про тисячу. Так, нова, злагоджена «регіональна» команда думала–передумала і нічого кращого не придумала, ніж перейменувати Юлину тисячу у Вітіну.

А досягнення в повітряному транспорті ще разючіші, ніж у залізничному. Звичайно, ви, «гаспадін–таваріщ», можете сказати, що зі Славути в Рівне чи Шепетівку літаки не літають. Але щоб долетіти з Києва до Дніпропетровська, потрібно заплатити 300 євро, або ж 3000 наших рідних гривень. Тоді коли квиток на літак iз Праги до Риму коштує 17 євро, або 170 гривень. Відчуйте різницю, «гаспадін–таваріщ», і оцініть «дасягнєння каманди», як сказав би Нікола Янавіч, «падаражуйтє, украінци!»

Здобуток четвертий. Як ви пишете, поступ уперед відчувається особливо в економіці. Приїдьте в колись вам рідне село. Станьте в центрі Ганнополя і подивіться на майдан між кафе, магазинами та ощадбанком. Потім цією ж прекрасною дорогою, яку інакше як «дорогою до світлого майбутнього» і не назвеш (бо економічні успіхи злагодженої команди на дорожньому полотні видно якнайкраще), поїдьте через Понору і Лисиче на Нетішин. Можете дорогою заїхати на зарослий бур’янами ганнопільський спиртозавод і заодно помилуватись, збочивши 20 метрів із траси, на руїни колишньої «Сільгосптехніки».

Здобуток п’ятий. Робота з переорієнтації країни на Росію і Китай — також неабияка допомога українському народу в покращенні життя вже сьогодні. Другий член Партії регіонiв М. Азаров заварив таку гречану кашу з Китаєм, що й досі на прилавках гречка китайська, а української щоб і духу не було. Росія, захищаючи своїх виробників, накладала, накладає і буде накладати санкції, заборони і «запрєти» на український сир, масло, молоко, кондитерські вироби, хімію, труби та прокат. Жодні митні, економічні і плебейські союзи не змінять ситуацію, бо країною керують схожі на вас підлабузники. У Росії про це добре знають і поважати таку країну ніколи не будуть. Бо в усьому світі до блюдолизів і запроданців ставляться з презирством і зневагою.

Здобуток шостий. Завдяки наполегливій праці міністра–манкурта Табачніка предмет «Історія України» віднесено до загального розділу «Все­світня історія». Натомість, виокремлено в навчальному процесі «украінскіх школьніков» «Рускій язик і літєратура». «Наканєц васстановлєна табачніковская «справедливость».

Здобуток сьомий. Чи то від розуму великого чи то від досягнень, але член Партії регіонiв Янукович об’єднав День Соборності і День Свободи в одну купу. Бо що той, що інший День — йому «до масковской лампадкі». На третьому році його царювання вірна «саратніца» Аннушка Герман підкаже своєму поводиреві, що доцільніше і правильніше буде об’єднати «все украінскіє дні» (Соборності, Свободи, Прапора, Незалежності, Козацтва) в один. «Ето і еканомна, і дацільна. Уряд ета падтрімаєт».

Здобуток восьмий і не останній. Замах на саму незалежність України. Головний член Партії регіонiв В. Янукович вирішив, що може торгувати незалежністю держави. Спочатку він здав Севастополь, потім здав економічний простір і остаточно показав, наскільки український Президент, підписавши закон про мови.

Чи варто продовжувати?

Ярослав ФЕДЮК
с. Ганнопіль, Славутський район, Хмельницька область
 • Аби жолуді, а до дуба — байдуже...

  Чисельність населення у будь-якій країні є фактором, що безпосередньо впливає на подальший розвиток суспільства — уповільнює чи прискорює його, а також вважається базисом економічного, соціального, політичного, культурного, духовного та інтелектуального розвитку держави. >>

 • Яйце, прапор і безсмертна душа

  На перший погляд, це несумісні речі, проте вони є різними формами матерії та енергії, перетворені фізикою і біофізикою. Багато тисячоліть людина пізнавала Світ — від плескатої Землі до нейтрона й пульсара; пристосовувалася до природи, накопичувала досвід використання природних явищ на свою користь. Незрозумілі явища приписували «галузевим» богам; творилися міфи, з яких формувалася релігія. >>

 • Історія повторюється і вчить

  Події, які відбуваються у сучасному світі, вимагають від нас, українців, бути особливо пильними. Озвіріла влада Москви йде на все, щоб порушити встановлений мир і порядок у світі, одурманити населення Росії, виправдати свою агресивну політику щодо своїх сусідів. Особливу роль у цій справі відіграє Московська церква як підрозділ ФСБ. >>

 • Прийми, загарбнику, нашi дари...

  Проблеми, притаманні нашому життю, не зникли після виборів до Верховної Ради, а лише загострилися та ще й довели, що виборець не мудріший за дурного карася. Подивімося на партії, які прийшли в парламент. >>

 • Фальшива назва держави

  Після Полтавської битви 1709 року, зламавши незалежницький спротив волелюбних українців на чолі з Мазепою, московський цар Петро І в 1721 р. проголосив Московію називати Росією, а себе — імператором Російської імперії, хоча Залісся (тобто Московія) ніякого відношення до Київської Руси-України не мало, її історичне минуле — в Золотій Орді. >>