Завдяки зверненню депутатів від опозиції до Президента Віктора Януковича та Прем’єра Миколи Азарова спроби просунути ексміністра охорони здоров’я Зiновія Митника на посаду директора цього вiдомого iнституту таки вдалося зупинити. У зверненні народні обранці від «Свободи» Михайло Блавацький, Ігор Кривецький, Ігор Мірошниченко та Олексій Кайда, а також депутат від «Батьківщини» Михайло Апостол вказують, що просування Митника відбувалося «не тільки з кричущими порушеннями регламенту НАМН України, а й в обхід думки самого трудового колективу інституту».
Напередодні його співробітники повідомили, що перед голосуванням за нового керівника зі складу наукової ради було виведено десять осіб, на місце яких прийшли нові люди. Одразу по цьому Зiновій Митник став першим серед чотирьох претендентів на крісло, випередивши найближчого суперника одразу на десять голосів. «На наш погляд, це виглядає підозріло і має ознаки корупції», — звертали увагу депутати.
«Зіновій Миколайович Митник є інфекціоністом і жодного стосунку до хірургії і трансплантології до призначення його виконуючим обов’язки директора Інституту ім. Шалімова, яке сталося кілька місяців тому, не мав», — обурювалися працівники відомого медзакладу. І вказували, що, згідно з регламентом НАМНУ, «кандидатура директора висувається з числа провідних вчених вищої кваліфікації в даній галузі науки».
Учора «УМ» додзвонилася Михайлу Блавацькому якраз після обрання нового директора. «На щастя, наше звернення дало результати, — розповів він. — Люди перестали боятися і більшістю з 57 присутніх обрали директором провідного хірурга, доктора медичних наук Олександра Усенка, який був учнем Шалімова і 20 років працював під його керівництвом».
ДОВІДКА «УМ»
Національний Інститут хірургії і трансплантології ім. Шалімова — один iз найпрестижніших медичних закладів України. Всього в інституті працює 1055 співробітників, зокрема, 245 лікарів та наукових співробітників. Щороку в клініці проводять понад 7 тисяч складних реконструктивних та високотехнологічних хірургічних втручань (за 35 років існування закладу їх виконано понад 240 тисяч), у поліклініці надається консультативнодіагностична допомога майже 25 тисячам громадян України.
Крім того, спеціалісти інституту щороку проводять близько 300 оперативних втручань в інших лікувальних установах України при виїздах за завданням відділу екстреної консультативної допомоги Міністерства охорони здоров’я. Результати хірургічного лікування відповідають рівню кращих медичних центрів світу: кількість післяопераційних ускладнень становить 2,7%, летальність — 1,5%.