Зарічний райсуд обласного центру відреагував на позов комуністів і заборонив зносити бюст і пам’ятник Леніну. Нещодавно «УМ» писала про рішення міської ради щодо долі монументів вождю світового пролетаріату. Депутати постановили: бюст демонтувати й передати на зберігання міськкому КПУ; пам’ятник демонтувати та переробити на користь двох інших пам’ятників — засновникам міста.
Та крапку в ситуації поставити не вдалося. Перший секретар міськкому КПУ Володимир Салобаєв звернувся з позовом до суду. На думку комуністів, міська рада не мала повноважень ухвалювати подібні рішення, бо це — поза компетенцією депутатів. Суд під головуванням Ганни Шелехової прийняв ухвалу, фото якої виставила на своїй сторінці у «Фейсбуці» другий секретар міськкому КПУ Наталія Дейниченко.
У документі зазначено: «В порядку забезпечення адміністративного позову Сумської міської організації Компартії України в особі першого секретаря Сумської міської організації Компартії України Солобаєва Володимира Яковича заборонити Управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради вчиняти дії з демонтажу...»
Відтак дехто вже зробив висновок про повну заборону знесення вождя. Втім варто звернути увагу на слова «в порядку забезпечення адміністративного позову». Тобто поки йдеться про запобіжні заходи, вжиті судом: пам’ятники заборонено демонтувати до моменту розгляду справи по суті. Яким буде остаточне рішення суду, стане відомо лише після винесення такого рішення в майбутньому.
Комуністи переконані, що доб’ються перемоги у цій справі. Інша сторона впевнена у протилежному. «Це питання цілком у нашій компетенції, — вважає депутат міської ради Олександр Хоруженко. — Пам’ятники стояли на балансі в управлінні міськради, тобто вони є власністю міста. Відповідно, депутати цілком мають право вирішувати, що з ними робити».
«Ми ще не отримували жодних офіційних документів щодо цієї справи, — повідомила керівник правового управління міськради Ольга Донцова. — Тому жодних коментарів дати не можу». На запитання «УМ» про цінність пам’ятників пані Ольга відповіла, що даних про історичну, культурну чи архітектурну цінність даних об’єктів немає. Більше того, свого часу вийшов наказ Міністерства культури і туризму, в якому перелічені об’єкти, що не підлягають занесенню до державного реєстру пам’яток. Обидва сумські пам’ятники — в цьому списку «невідповідних».