За 200 кілометрiв від Миколаєва, на території колишнього полігону ракетної дивізії, в тісних клітках насильно утримують бурих ведмедів, занесених до Червоної книги. Без їжі та води просто неба, незважаючи на літню задуху, сніг і дощі, «списані» карпатські клишоногі живуть в ув’язненні в іржавих контейнерах уже понад три роки. Раніше їм аплодували діти в цирку, тепер вони — живі мішені, на яких місцеві мисливці тренують своїх собак.
Нещасні тварини змушені спати на своїх екскрементах, харчуючись зацвілим хлібом і соломою. Полонені жалібно дивляться голодними очима на перехожих і від безнадії більше навіть не намагаються вирватися на волю. «Це справжнісінький садизм, — обурюється керівник Миколаївського міського товариства захисту тварин Муза Махова. — Тих, хто прирік ведмедів на такі муки і кинув тут напризволяще, можна назвати тільки шкуродерами».
З’ясувалося, що двері двох із трьох кліток не були закриті на замок, а тільки закручені дротом. Тож, роблять висновки захисники тварин, якби звірі не були хворі, давно вирвались би на волю. Залишається тільки гадати, кого б першим з’їв голодний хижак. «У квітні працівникам Державної екологічної інспекції вдалося встановити одного з власників звірів, — повідомив миколаївський міжрайонний прокурор iз нагляду за дотриманням законів у природоохоронній сфері Костянтин Бандура. — На директора ТОВ «Південний Барс» накладено адміністративний штраф і винесено припис про заборону утримання ведмедів. Матеріали передані до суду для подальшого рішення щодо конфіскації диких тварин».
Однак далі справа загальмувалася, адже коштів на транспортування полонених у Закарпатський національний реабілітаційний центр «Синевир» не знайшлося. За скромними підрахунками, переїзд бурих iз миколаївського «концтабору» на Закарпаття обійдеться приблизно в 10 тисяч гривень.
Тоді долею ведмедів перейнялися волонтери громадської організації Four paws, які знову викликали на місце міліцію і підготували листи в усі вищі інстанції. Так, у зверненні на ім’я Прем’єр–міністра Миколи Азарова волонтери попросили взяти цю справу на особистий контроль. Адже у зв’язку з міжнародним розголосом фактів жорстокого поводження з тваринами подія в межах Миколаївської області стала надзвичайною. За словами екологів, люди, які так жорстоко поводяться з червонокнижними ведмедиками, порушили закон України про захист тварин i заслуговують на суворіше покарання, ніж банальний штраф.