Практично в усіх київських озерах купатися не варто. Мікробіологічні показники більшості непроточних водойм не відповідають санітарним нормам, також ці озера мають відкритий водостік та недостатній водообмін.
У багатомільйонному Києві офіційно дозволено купатися лише на 11 пляжах. Про це повідомило комунальне підприємство «Плесо» на своїй інтернет–сторінці. Більшість безпечних зон відпочинку розташованi на Дніпрі. Це пляжі «Дитячий», «Золотий», «Венеція» і «Молодіжний» у Гідропарку, «Центральний» (навпроти річкового вокзалу) та «Чорторий», що на Десенці у парку Дружби народів, між Петрівкою і Троєщиною.
Безпечно для здоров’я купатися лише у чотирьох столичних озерах: у Пущі–Водиці (ставок на річці Горенка), на Райдужному масиві (озеро Райдужне), а також в озерах Вербне (вул. Приозерна, що неподалік від станції метро «Петрівка») та Тельбін (вул. Березняківська). Це найбільші озера, які не так швидко заболочуються. Крім того, всі вони розташованi на відносній віддалі від центру міста та промислових зон.
Традиційно кияни купаються також у озерах Сонячне на Харківському масиві, у Синіх озерах на Виноградарі, Вербному та «Міністерському» на Оболоні, проте цього року ці озера не увійшли до списку безпечних.
— Щоб місце відпочинку отримало статус пляжу, там мають облаштувати туалети, рятувальну станцію; місце для купання обгородити буями, а пісок завозити кожні 5–7 років. На жаль, на столичних пляжах нічого такого немає, — каже Володимир Борейко, директор Київського еколого–культурного центру. — У Гідропарку туалети не працюють уже років iз п’ять. Люди змушені справляти нужду у воду чи у найближчі кущі, а все це змивається в річку. Інша проблема — це скло з розбитих пляшок, об яке легко порізати ногу, та гачки, які рибалки забувають на березі. Такі неприємні речі досить часто можна зустріти на київських пляжах.
Відносно чистими є озера у Пущі–Водиці, «Міністерське» та великі озера на Лівому березі, де є джерела. На Правому ж березі купатися взагалі не можна. І справа навіть не у різних паличках, вони є скрізь, санепідемслужби звертають увагу лише на їх концентрацію, а у забрудненості води і дна різними відходами, в тому числі металевими конструкціями, продуктами гниття і небезпечними хімічними речовинами.
Офіційно купальний сезон у Києві стартує 30 травня. До цього дня комунальники мають прибрати сміття на пляжах та у зонах відпочинку, відкрити 10 рятувальних станцій, 23 пункти надання першої невідкладної допомоги. Крім того, спеціалісти з КП «Плесо» вже установили у зонах відпочинку 80 кабін для перевдягання та 42 громадські вбиральні, а до пляжів «Золотий», «Центральний» та «Передмісна слобідка» провели централізоване водопостачання.