Мова — українська, група крові — теж

Мова — українська, група крові — теж

Учора в Національному драматичному театрі ім. Івана Франка урочисто вітали переможців чергового Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Цьогоріч мовні змагання відбулися вже втринадцяте. Коли на сцену по дипломи і подарунки почали виходити переможці конкурсу (які, до того ж, отримають президентські стипендії), тішило те, що серед них були не тільки представники Київщини, Тернопільщини, Черкащини, Волині, а й Криму, Миколаївщини, Херсонщини, Кіровоградщини. «Погляньте, це все той Південь, про який кажуть, що він не україномовний, — не приховував задоволення голова журі конкурсу, директор Інституту української мови Павло Гриценко, який вручав подарунки. — Цьогоріч діти з цих регіонів подали на конкурс не менше достойних робіт, ніж їхні ровесники із західних областей, які традиційно вважаються україномовними».

Пікет проти арешту

Пікет проти арешту

Учора тернопільські представники ВО «Свобода» за участю депутатів усіх рівнів пікетували адміністративні будівлі обласної міліції, прокуратури та міськ­районного суду. За словами голови тернопільської міської організації цієї політичної сили Романа Навроцького, таким чином демонструвався анонсований протест проти арешту чотирьох членів партії у зв’язку з подіями в Парку Слави 9 травня, а також — «превентивна акція проти можливих майбутніх санкцій щодо націоналістів».

Меджліс знову на коні

Меджліс знову на коні

Як і слід було очікувати, традиційний Всекримський мітинг на площі Леніна у Сімферополі 18 травня, інші пам’ятні заходи, приурочені до роковин депортації кримськотатарського народу, пройдуть не за сценарієм оргкомітету під орудою керівника уряду, «регіонала» Анатолія Могильова, а під проводом незмінного лідера Меджлісу Мустафи Джемілєва. Пан Могильов 18 травня взагалі перебуватиме далеко за межами Криму (торік у цю пору він несподівано взяв лікарняний), у Португалії, де у складі офіційної делегації проведе ділову зустріч з президентом асамблеї автономного регіону Мадейра Жозе Мігелем Мендосою. Про це напередодні повідомило управління інформації Ради міністрів АРК. Хоча досi кримський прем’єр ледве не клятвено обіцяв журналістам взяти організацію жалобних приготувань у свої руки. Нині ж пану Могильову довелось відбутись розважливим коментарем, мовляв, влада всіляко сприятиме у проведенні цих заходів. «Я гарантую, — заявив Могильов, — що не буде ніяких провокацій і ніхто не стане перешкоджати проведенню жалобних заходів на центральній площі Сімферополя. 17 і 18 травня співробітники правоохоронних органів переходять на посилений режим роботи і зможуть повною мірою забезпечити громадський порядок».

Хiд подiєю

Хiд подiєю

Учора десятки киян, які відпочивали на пляжі біля Південного мосту, стали свідками завершення 14–річного експерименту з відтворення бойової лодії Київської Русі IX—XI століть. Вершиною експерименту стане наукова експедиція Днiпром на судні «Князь Володимир», яку органiзували парк «Київська Русь» та Інститут археології НАН України.

Чому «повстав» Днiпро?

Чому «повстав» Днiпро?

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Цьогорічна ситуація з паводками в столиці є передбачуваною і звичайною, заявив на вчорашнiй прес–конференції заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк. «Дніпро — велика річка, — каже еколог. — Підйом рівня води у ньому — нормальне природне явище. Така ситуація для Києва не катастрофічна. Для порівняння можна згадати повені 1969 та 1979 років, коли рівень води був у 30 разів вище норми». Основною ж причиною збільшення рівня води в головній артерії країни пан Василюк називає незаконну забудову по обох берегах Дніпра. «Київ є своєрідною «пробкою» для води з Дніпра та Десни. Через щільну забудову прибережно–захисної смуги, яка для великих річок становить 100 метрів, воді немає куди розливатись під час паводку. Таким чином, єдиний можливий розвиток подій — підйом рівня води. Втім, можливо, хоч ці обставини змусять замислитись над фактом масштабних порушень земельного кодексу та будівництва всупереч законодавству», — каже експерт.

Десятка з «химерами»

Десятка з «химерами»

Вiдсьогоднi в продажу з’являться пам’ятні монети номіналом 5 і 10 гривень із серії «Пам’ятки архітектури України». Це срібні 10 гривень масою 31,1 грама і діаметром 38,6 мм та п’ять гривень із нейзильберу діаметром 35 мм.

Пташку шкода. Мавпу теж

Пташку шкода. Мавпу теж

Надзвичайна подія сталася на території храму Божої матері Іверської (УПЦ Московського патрiархату), який у Дніпропетровську вважається таким собі брендовим з огляду на численні ініціативи і починання.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики