У Києві святкування Дня перемоги розпочнеться о 9:00 iз церемонії підняття на Хрещатику Державного прапора України за участю міністра оборони Павла Лебедєва. Після того Хрещатиком пройдуть військові оркестри, а за ними — члени громадської організації «Червона зірка» у військових строях часів Другої світової. За традицією, головною вулицею країни пройдуть і ветерани війни.
Військовий парад у Києві не запланований, але Комуністична партія України ініціює проведення іншого параду. «Всі, хто відчуває себе спадкоємцями Перемоги, 9 травня візьміть із сімейного альбому фотографію дорогої вам людини і приходьте на Парад переможців. Збір учасників — з 10.00 до 10.45 біля пам’ятника Леніну (Бессарабська площа)», — йдеться у повідомленні КПУ. Міська влада від акції комуністів відмежовується. За її планом, о 10–й годині відбудеться ритуал пам’яті — покладання квітів до могили Невідомого солдата у парку Вічної слави, а також до пам’ятника героям–танкістам, стели Перемоги, пам’ятника генералу Ватутіну.
Пізніше, об 11:00, на майдані Незалежності розпочнеться вже традиційний творчий марафон — виступи колективів з усіх областей України, які триватимуть протягом цілого дня. І — також традиційно — столична влада запропонує ветеранам «солдатську кашу» з походної кухні і фронтові сто грамів.
Завершиться святкування о 21.45 величним феєрверком.
До 9 травня КМДА роздасть майже 77 тисячам ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань одноразову адресну матеріальну допомогу на загальну суму близько 37,2 млн. грн. Як розповіла «УМ» начальник управління пільг та державної соціальної допомоги КМДА Ірина Старук, наразі в Києві проживає 10710 учасників бойових дій, серед них 15 Героїв Радянського Союзу. Всі отримають від 1500 до 2000 гривень.
СИМВОЛИ
А поки столичні комуністи мріють про парад, їхні прибічники зі Львова мріють просто відзначити цю дату. Їм на допомогу йде прокуратура Львівської області, яка перевіряє законність прийнятих рішень органами місцевого самоврядування щодо відзначення 8 та 9 травня. Нагадаємо, що 25 квітня депутати Львівської міської ради на сесії прийняли ухвалу, якою заборонили використання 8–9 травня символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова.