Перестановок в уряді поки не буде, жорсткі реформи в економіці не проводитимуть, щоб не погіршити соціальне становище народу, а вигнаний олігарх Березовський справді писав йому листи. Про все це і значно більше президент Росії Володимир Путін розповів у традиційній «прямій лінії» в прямому ефірі. Таке спілкування з народом, під час якого кожен може поставити запитання (але, звісно, не кожен отримає відповідь) главі держави через єдиний колцентр, інтернет або СМСповідомлення, ВВП проводить уже в одинадцяте. І вперше — за часів своєї нинішньої, третьої президентської каденції.
Цього разу Володимир Володимирович був якимсь аж надто благодушним і нікого особливо жорстко не критикував, як він це полюбляє. Навіть захистив нинішнього голову компанії «Роснано», а в 1990х — віцепрем’єрміністра, від звинувачень у розкраданні. За словами Путіна, збитки державної корпорації «Роснано», завданням якої є інвестувати в нанотехнології, на даний момент сягнули 2,5 мільярда рублів, але «треба відрізняти розкрадання від неефективних вкладень».
Перед тим, як вислухати запитання від нинішнього опозиціонера, ексміністра фінансів Олексія Кудріна, Путін розхвалив його як фахівця найвищого рівня, якого «двічі називали найкращим міністром фінансів у світі». Мовляв, шкода, що він не погоджується повернутися в уряд. Кудрін натомість заявив, що не готовий працювати «в ситуації, коли вживаються напівзаходи і проводяться напівреформи», а економіка Росії як була залежною від видобутку енергоносіїв, так і залишається. Президент у відповідь зауважив, що жорсткі заходи в економіці, за які виступає ексміністр, неможливо провести без негативних наслідків для соціальної сфери.
Зате нинішні міністри можуть бути спокійні: Путін дав зрозуміти, що ротацій в уряді, який працює менше року, поки не буде. Мовляв «треба дати людям себе проявити», а «кадрова чехарда принесе більше шкоди, ніж користі».
Також президент запевнив, що «корупцію викорінятимемо нещадно». І порадив державним службовцям «чітко визначитися, що для них важливіше: гроші на рахунках за кордоном чи служити народу і врештірешт підвищувати економіку Росії». «Хай тягнуть сюди грошики (зза кордону) і підвищують економічний стан країни».
На запитання, чи не варто повернути в Росії смертну кару (така ініціатива з новою силою виникла після трагічної стрілянини в Бєлгороді), ВВП зізнався: «Коли зіштовхуєшся з такими речами, рука сама тягнеться до авторучки, щоб підписати якісь документи на повернення смертної кари. Але треба порадитися зі спеціалістами».
А однією з найрезонансніших новин «прямої лінії» стало підтвердження Путіна, що він отримував від опального олігарха Бориса Березовського два «покаянні листи», причому один — уже після смерті БАБа. За словами президента, у цих «частково рукописних, а частково друкованих» листах Березовський визнавав «свої численні помилки» і благав про повернення в Росію. На перший лист ВВП не відповів і «дав зрозуміти, що для вільного повернення Бориса Абрамовича в Росію недостатньо самого лише «дозволу» президента».
На запитання, як він ставиться до версії, що Березовського могли усунути іноземні спецслужби, Путін засміявся: «З них станеться!»