Україна виконає всі умови, необхідні для підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Байдуже, що таких пунктів аж 71. Таке переконання висловив секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв, повернувшись із Брюсселя. «Із десяти законів ухвалено вже чотири, два з них — у першому читанні. Я сподіваюся, що коли парламент повернеться з травневих канікул, до кінця місяця вся решта законодавства також буде прийнята».
Зокрема, за словами Клюєва, під час зустрічі з єврокомісаром з питань торгівлі Карлом де Гухтом було досягнуто домовленості про те, що після травневих свят для вирішення проблемних питань у Брюссель поїде група експертів iз числа групи СОТ під керівництвом Андрія Гончарука.
У Брюсселі результати переговорів з українською стороною також прокоментували. Єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле визнав, що пакет документів, ухвалених Україною у рамках співпраці з ЄС, дійсно «відображає рішучість у прагненні домогтися підписання угоди про асоціацію до саміту «Східного партнерства». Проте, за словами Фюле, відстежуючи заплановані нашою державою дії, у ЄС помітили, що «деякі визначні питання потребують додаткової уваги». Єврокомісар укотре висловив переконання, що Україна потребує «більшості, спроможної створити атмосферу, яка б сприяла діалогу, і конструктивної опозиції, яка може повністю взяти на себе відповідальність перед українським народом».
Нагадаємо, саміт «Східного партнерства», який відбудеться у Вільнюсі, заплановано на листопад. Раніше в Брюсселі неоднозначно натякали на те, що Україна має встигнути виконати всі належні умови ще в травнічервні, аби всі держави ЄС встигли оцінити й ратифікувати відповідні документи.
У тому, що Київ не збирається збочувати з євроінтеграційного шляху і зробить усе від нього залежне, аби вже у Вільнюсі угоду про асоціацію з ЄС було підписано, переконував учора своїх гостей і Віктор Янукович. Зустріч Президента з міністрами закордонних справ Польщі, Литви, Нідерландів та Данії Радославом Сікорським, Лінасом Лінкявічюсом, Франсом Тіммермансом і Ніколаєм Вамменом тривала три години. За її підсумками Янукович ще раз висловив упевненість у листопадовому успіху України у Вільнюсі.
Міністри ж не приховували: нещодавнє рішення про помилування Юрія Луценка в Європі оцінили. «Це справило дуже хороше враження», — зазначив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський. І, похваливши Україну за реформи, наголосив: «У нас є можливість досягти історичного успіху для вашої країни і для вас особисто, пане Президенте».