У середу, коли закінчилася служба і у Свято–Володимирській церкві залишилося небагато вірян i настоятель, тридцять дужих хлопців увірвалися до храму і буквально виштовхали всіх на вулицю. Молодики повісили на церкві замок та банер, який повідомляв, що «починається ремонт, бо зруйнована підлога». Після цього рейдери одягли будівельні жилети й сказали всім, що вони тут робитимуть ремонт. Поводилися вони дуже нахабно. Один із «будівельників» навіть зняв штани й показав ошелешеним прихожанам, серед яких були й діти, голу дупу.
«Усі ці безчинства відбувались у присутності правоохоронців, котрі ніяк не реагували на події, а пояснювали, що вони тут для забезпечення громадського порядку. Всі їхні дії зводилися до стримування вірян від намірів зайти до храму», — повідомили «УМ» у Кіровоградській єпархії УПЦ КП.
Відтак близько трьохсот прихожан вирішили розблокувати свою церкву і... наштовхнулися на спротив «беркутівців». Як повідомив народний депутат, уповноважений фракції ВО «Свобода» у Кіровоградській області Святослав Ханенко, «бійці «Беркута» почали бити захисників святині кийками по головах, застосували проти них сльозогінний газ, від якого постраждало тридцять осіб, а двох жінок і двох чоловіків iз травмами забрала «швидка допомога».
Історія із захопленням храму почалася у листопаді минулого року після рішення суду першої інстанції, відповідно до якого приміщення церкви має перейти Московському патріархату. «Я родом iз цього селища і знаю, що цю церкву люди гуртом будували понад 20 років. І я 30 тисяч гривень пожертвував. А тут виявляється, що нібито громада вирішила перейти до Московського патріархату. Про це йшлося на зборах із головою райдержадміністрації. Священик там не був присутній і там було багато порушень», — наголошує перший заступник голови Кіровоградської обласної організації партії «УДАР» Ігор Козуб. Він каже, що коли люди намагалися протиснути священика в храм, рейдери відкрили двері й випустили на них суміш із вогнегасника. У сутичці люди падали з крутих сходів, одній жінці таким чином зламали кілька ребер, а двоє чоловіків отримали забої голови і їх довелося оперувати. Кажуть, що з церкви зникли деякі предмети, зокрема, ікона, якій 250 років.
«Юридичне протистояння в цій справі триває з листопада 2012 року. Тоді вийшло розпорядження облдержадміністрації про перехід громади з Київського патріархату під протекторат Московського», — каже «УМ» єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк. Він переконаний, що влада взяла на себе не властиві їй функції.
За словами владики, нині храм опечатаний.