Як українці Єлисейський договір вітали

16.04.2013
Як українці Єлисейський договір вітали

Ален Ремi (лiворуч) та Крiстоф Вайль, щойно скуштувавши хлiб–сiль. Фото Юрія САПОЖНІКОВА.

Нинішній рік для французько–німецької дружби особливий, ювілейний. 50 років тому, 22 січня 1963–го, керівники двох дер­жав Конрад Аденауер і Шарль де Голль уклали унікальний договір, який започаткував тісну взаємодію не лише між урядами двох країн, а й на рівні шкіл, вищих навчальних закладів, підприємств тощо. Круглу річницю Єлисейського договору відзначали не лише в країнах–учасницях, а й поза їх межами. Не оминула цієї дати й Україна. Організаторами святкування виступили школярі й викладачі київських шкіл №20 та №14 із поглибленим вивченням, відповідно, французької і німецької мов. Участь в урочистостях, що відбулися минулої п’ятниці, взяли й очільники дипломатичних місій Німеччини і Франції в Україні, Надзвичайні і Повноважні посли Крістоф Вайль та Ален Ремі.

 

«Те, що я побачив, неможливо передати словами»

«Ініціатором заходу була Ольга Руденко, директор французької школи, — розповіла «УМ» директор німецької школи Лариса Ковальська. — Ми з новим послом Німеччини ще не мали змоги скоординуватися, щоб домовитися про таку зустріч. Натомість пані Ольга вже давно спілкується з послом Франції, паном Аленом Ремі, тож їй і спало на думку організувати таку зустріч, присвячену Єлисейському договору. І тоді вже ми разом почали активно готуватися до відзначення цієї річниці».

«Після такого гостинного прийому і цікавої концертної програми захотілося якомога частіше зустрічатися і спілкуватися зі школярами», — відзначив по завершенні зустрічі посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль.

Учні підготували програму з двох частин – наукової та культурної. У першій школярі демонстрували рівень знання мов і показували презентації на тему Єлисейського договору. Також було організовано «круглий стіл», під час якого діти обговорювали перспективи відносин між Німеччиною, Україною та Францією. Культурна програма складалася з хореографічних, вокальних і театральних номерів. Посли були вражені підготовкою школярів, адже більшість номерів розкривали німецьку та французьку культури.

«Те, що я побачив сьогодні, просто неможливо передати словами. Діти показали не лише відмінне знання мови (до речі, вимова у них дуже хороша), а й знання німецької культури. Я вже давно такого не бачив», — зізнався в коментарі «УМ» пан Вайль.

Німецький посол також розповів про програму між Україною та ФРН, завдяки якій українські випускники мають змогу навчатися в Німеччині. Йдеться про надання найкращим учням школи сертифікатів, які свідчать про досконале знання мови і надають можливість працювати або навчатися у ФРН.

«У нас дуже добрі стосунки з німецьким посольством. Наші діти можуть одержати мовний диплом, який надає змогу без підготовчих курсів вступати в німецькі виші. Також існує програма стипендій, за допомогою яких абітурієнти можуть безкоштовно навчатися в Німеччині, проте учні одержують їх не дуже часто. Цього року, завдяки підтримці німецького посольства, у нас у школі є стипендіатка, яка отримала безкоштовну медичну освіту в Німеччині» відзначила Лариса Ковальська.

«Якщо звільнять Тимошенко, угоду про асоціації з ЄС буде підписано»

Ален Ремі у своєму виступі наголосив, що Єлисейський договір свого часу став важливим етапом у дружніх стосунках між Німеччиною і Францією. Він допоміг усвідомити, що співпраця між цими країнами — різностороння. Тому, за словами французького амбасадора, Україні не варто зволікати з підписанням Угоди про асоціацію з Євросоюзом, оскільки Європа покладає великі надії на розвиток та майбутню інтеграцію нашої держави в ЄС.

Посли відзначили, що Європа дуже схвально зустріла звільнення Юрія Луценка, але цього замало. «Звільнення пана Луценка стало дуже важливим кроком України до співпраці з ЄС. Коли німецький міністр Гідо Вестервелле отримав телефонний дзвінок із цим повідомленням від глави вашого МЗС Леоніда Кожари, німецька сторона дуже зраділа такому рішенню, — розповів «УМ» Крістоф Вайль. — Проте ми відразу зазначили, що потрібні й подальші кроки для того, щоб у листопаді угоду все–таки було підписано. Це стосується і тих законів, які Україна має ухвалити цього року. А одне з найголовніших питань — це звільнення пані Тимошенко. І я дуже сподіваюся, що Верховна Рада все–таки нарешті збереться і почне нормально працювати».

Пан Ремі підтвердив, що звільнення Луценка та Філіпчука — дуже важлива частина тієї роботи, яку мала виконати Україна, і все це буде відображено в доповіді місії спостерігачів від Європарламенту Пета Кокса й Александра Квасневського наприкінці квітня. Проте Європа чекає рішення щодо Тимошенко. І українській стороні варто зрозуміти: якщо це рішення буде ухвалено, особливих проблем щодо підписання Угоди про асоціацію не виникне. «В іншому разі на нас чекатимуть дуже складні дискусії восени цього року», — зауважив Ален Ремі.

Після відповідей на запитання школярів пп. Вайль та Ремі подякували за теплий прийом і подарували підліткам футбольні м’ячі та книжки про Єлисейський договір трьома мовами: українською, французькою і німецькою. «Якщо українські діти й надалі матимуть такі таланти і розвиватимуться в такому напрямі, їхнє місце має бути тільки в Європі. Майбутнє України будується саме тут», — висловив переконання посол Франції.

  • 82% членів Американської торгівельної палати в Україні вважають боротьбу з корупцією пріоритетом №1 для України

    Результати дослідження сприйняття корупції в Україні серед членів Американської торговельної палати показують, що бізнес, на жаль, наразі не спостерігає суттєвого прогресу у боротьбі з корупцією, однак сподівається на покращення ситуації у 2016 році. >>

  • Україна і семеро гігантів

    Для проведення свого чергового саміту лідери країн «Великої сімки» (а точніше, господиня заходу, Німеччина) обрали справжній райський куточок. Мальовничий замок Ельмау, неймовірної краси краєвиди Баварських Альп, чисте гірське повітря з гіркуватим присмаком цілющих трав, мелодійне калатання дзвіночків на шиях флегматичних альпійських корів... Ну як працювати в такій розслаблювальній атмосфері? >>

  • Шлях через Україну

    Лідери «Великої сімки» не лише говорили про Україну на саміті в Баварських Альпах — дехто з них туди й поїхав «транзитом» через Київ. Окремо варто наголосити на візиті прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе — першого в історії двосторонніх відносин між нашими країнами. >>

  • Дружнє плече на шляху до ЄС

    Сьогодні в Ризі стартує саміт програми Європейського Союзу «Східне партнерство». Уже відомо, що про скасування візового режиму з ЄС для України на цьому саміті не повідомлять — наша держава не встигла виконати й половини пунктів Плану дій з візової лібералізації (ПДВЛ), необхідних для надання безвізового режиму. >>

  • Кордони для «Лікарів без кордонів»

    Держдума Росії ухвалила законопроект про «небажані» в Росії іноземні та міжнародні неурядові організації. Згідно з документом, ідеться про неурядові організації, які «створюють загрозу основам конституційного ладу РФ, обороноздатності країни та безпеці держави». >>

  • Кому мінімум, кому — банкрутство

    Немає сумнівів, що Євросоюз є корисним для його членів міждержавним утворенням. Але навіть у дружній родині конфліктів не уникнути. Європейська Комісія розпочала процедуру проти Німеччини за порушення союзного закону про мінімальну оплату праці. >>