Невдовзі в Києві з’явиться надсучасний Американський культурний центр. Розміститься він у добре відомій українцям, які відвідували США, будівлі колишнього консульства за адресою Пимоненка, 6. Торік дипломатична місія Сполучених Штатів в Україні переїхала в нове приміщення, а старий консульський будинок було вирішено перетворити на культурний та освітній осередок. В урочистій церемонії початку реконструкції майбутнього культурного центру взяла участь заступник державного секретаря США Тара Соненшайн, яка наприкінці минулого тижня відвідала Україну з триденним візитом.
Лупайте сю стіну!
Надягнувши каски й озброївшись молотками та ударними стамесками, заступниця очільника американської дипломатії і Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні Джон Теффт взялися ламати стіну. «Не часто прилітаєш із Вашингтона для того, щоб зруйнувати стіну й побудувати міст. Це чудовий момент для публічної дипломатії: на власні очі побачити зародження нового сучасного центру, який об’єднуватиме молодь України і США», — сказала пані Соненшайн.
За словами заступниці очільника зовнішньополітичного відомства США, загалом по світу уряд США відкриває понад 800 таких центрів.
Як розповів Джон Теффт, в Американському культурному центрі в Києві відбуватимуться мистецькі виставки та інші культурні заходи, спільні програми для української та американської молоді. Також тут можна буде отримати консультацію щодо навчання у США. Посольство веде переговори з відомими комп’ютерними компаніями, щоб устаткувати центр найсучаснішим обладнанням.
Будівництво центру, відкриття якого заплановано на весну наступного року, обійдеться приблизно у 3,5 мільйона доларів.
Де тут у вас жила Голда Меїр?
У рамках візиту в Україну Соненшайн також мала зустрічі з урядовцями, журналістами, студентами, ЛГБТ–активістами (представниками руху геїв та лесбійок), зі складом Молодіжної ради при посольстві США. А також виголосила головну доповідь на Жіночому форумі, під час якого жінки–керівники та представниці малого й середнього бізнесу обмінювалися досвідом.
«Приїхавши до Києва, я насамперед подивилася будинок, де народилася ізраїльська «залізна леді», прем’єр–міністр Ізраїлю Голда Меїр. Україна дала світові чимало видатних жінок!» — зазначила заступник голови Держдепу США, наголосивши, що українські жінки мають активніше брати участь у житті, економічному й суспільному розвитку держави.
«Роль громадянського суспільства у розбудові мирної, процвітаючої країни є визначальною. Я вважаю надзвичайно важливим обмін думками, ідеями й досвідом між неурядовими організаціями України, Європи та США. Такий обмін дозволяє українцям використати найкращі практики та вивчити історії успіху різних організацій», — каже заступник держсекретаря.
Із Києва пані Соненшайн вирушила з візитом до Грузії.